MENU

WYDARZENIA I BILETY

X Festiwal GAUDE MATER POLONIA Wincenty z Kielczy in memoriam


ORGANIZATOR
Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera

DYREKTOR GENERALNY FESTIWALU
Waldemar Olszewski

Inwestujemy w Twoją przyszłość
Promocja Województwa Opolskiego jest realizowana w ramach projektu „Opolskie kwitnące muzycznie” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu województwa opolskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007-2013.


 
WSPÓŁORGANIZATOR
Parafia pw. św. Bartłomieja w Kielczy - Proboszcz ks. Jan Wypior
Miasto i Gmina Zawadzkie - Burmistrz Mieczysław Orgacki
Starosta Krapkowicki - Maciej Sonik
Gminny Ośrodek Sportu i Turystyki w Zawadzkiem - Dyrektor Mateusz Ochlust
 
HONOROWY PATRONAT
Wojewoda Województwa Opolskiego - Ryszard Wilczyński
Marszałek Województwa Opolskiego - Józef Sebesta
Prezydent Miasta Opola - Ryszard Zembaczyński
Biskup Ordynariusz Diecezji Opolskiej - ks. Andrzej Czaja

Festiwal współfinansowany przez:
Burmistrza Mieczysława Orgackiego oraz Starostę Macieja Sonika

Patroni medialni

 



PROGRAM


8 września 2013 (niedziela) godz. 15:30                     Kościół św. Bartłomieja w Kielczy
Koncert inauguracyjny 10. Festiwal Gaude Mater Polonia Wincenty z Kielczy in memoriam
Schola Gregoriana Silesiensis
Dr Arkadiusz Baron – słowo o Wincentym


W programie:
Ortus de Polonia


Godz. 17:00
Orkiestra Kameralna Filharmonii Opolskiej
Bartosz Żurakowski – dyrygent


W programie:
Tadeusz Baird, Feliks Mendelssohn
 
 
14 września 2013 (sobota) godz. 20:30                        Kościół Ojców Dominikanów w Krakowie
Schola Gregoriana Silesiensis
dr Arkadiusz Baron – słowo o Wincentym

W programie:
 Ortus de Polonia
 
 
15 września 2013 (niedziela) godz. 16:00                    Sanktuarium św. Jacka w Kamieniu Śląskim
Koncert kameralny
Katarzyna Raczkowska – flet traverso                                       
Monika Targowska – flet traverso     
Małgorzata Józefowska – obój   
Maria Misiarz – wiolonczela                            
Renata Judek – klawesyn                                                                               
      
W programie:
Dzieła muzyki dawnej
 
 
17 września 2013 (wtorek) godz. 19:00                     Kościół pw. św. Jakuba w Raciborzu
Koncert kameralny
Julita Mirosławska – sopran
Jerzy Żak – lutnia

W programie:
Hommage à Bach
 
 
21 września 2013 (sobota) godz. 18:00                      Zamek Piastów Śląskich w Brzegu
Recital fortepianowy
Carl Petterson – fortepian

W programie:
 Ludwig van Beethoven, Charles-Valentin Alkan, Franciszek Liszt, Leopold Godowski
 
 
21 września 2013 (sobota) godz. 18:00                       Zamek w Mosznej (Biblioteka)
Koncert kameralny
Marta Wyłomańska – sopran
Maurizio Silva – fortepian

W programie:
Cykl Pieśni słowiańskich
 
 
22 września 2013 (niedziela) godz. 16:00                  Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Jemielnicy
Recital wokalny
Piotr Łykowski – tenor altowy
Aleksandra Rupocińska – klawesyn

W programie:
Utwory mistrzów polskich, włoskich i angielskich
 
 
24 września 2013 (wtorek) godz. 18:00                         Scena klubowa Filharmonii Opolskiej
Wykład pt. Bogurodzica modlitwa – pieśń – symbol
Małgorzata Kowalska-Waloszczyk
 
 
27 września 2013 (piątek) godz. 19:00                           Sala koncertowa Filharmonii Opolskiej
Koncert symfoniczny
Filharmonicy Opolscy
Bartosz Żurakowski - dyrygent
Marian Sobula – fortepian

W programie:
Witold Lutosławski, Ludwig van Beethoven
Partner koncertu: Narodowy Bank Polski
 
 
28 września 2013 (sobota) godz. 19:00                         Parafia Rzymsko-Katolicka Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zawadzkiem
Kwartet Altra Volta
Leszek Sojka - I skrzypce
Jacek Dzwonowski - II skrzypce
Aleksandra Marko-Lech - altówka
Michał Lech - wiolonczela

W programie:
Inne barwy baroku
 
 
29 września 2013 (niedziela)                                         Scena klubowa Filharmonii Opolskiej
W zamkowej komnacie
 
godz. 14:00
Agata Bielecka - warsztaty plastyczne


godz. 15:00
Chór Chłopięcy Filharmonii Opolskiej
Katarzyna Wybraniec
Gabriela Wąchała
Katarzyna Raczkowska - flet traverso
Monika Targowska - flet traverso
Joanna Wąsiak - fortepian