MENU

WYDARZENIA I BILETY

XI Festiwal GAUDE MATER POLONIA Wincenty z Kielczy in memoriam


ORGANIZATOR
Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera


DYREKTOR GENERALNY FESTIWALU
Waldemar Olszewski
 


WSPÓŁORGANIZATOR
Parafia pw. św. Bartłomieja w Kielczy - Proboszcz ks. Jan Wypior
Miasto i Gmina Zawadzkie - Burmistrz Mieczysław Orgacki
Starosta Krapkowicki - Maciej Sonik
Gminny Ośrodek Sportu i Turystyki w Zawadzkiem - Dyrektor Mateusz Ochlust

HONOROWY PATRONAT
Wojewoda Województwa Opolskiego - Ryszard Wilczyński
Marszałek Województwa Opolskiego - Andrzej Buła
Prezydent Miasta Opola - Ryszard Zembaczyński
Biskup Ordynariusz Diecezji Opolskiej - ks. Andrzej Czaja
Patroni medialni
 



PROGRAM

13 września 2014 (sobota) godz. 14:00
Centrum Informacji Turystycznej (Kinoteatr) w Zawadzkiem
Koncert i warsztaty plastyczne dla dzieci
Zespół LIARMAN
Susana Raso – mezzosopran, altówka, tamburyn galicyjski, bandurria
Lidia Małyszek – flet prosty sopranowy / altowy
Łukasz Gaszler - gitara
Agata Bielecka – warsztaty plastyczne
Gabriela Wąchała – taniec historyczny
Renata Gajewska – instruktor tańca
Katarzyna Wybraniec – słowo o muzyce
 
W programie:
Muzyka dawnych mistrzów.
Nauka tańca historycznego.
Wstęp bezpłatny
 
 
14 września 2014 (niedziela) godz. 17:00
Kościół św. Bartłomieja w Kielczy

Koncert inauguracyjny XI Festiwalu GAUDE MATER POLONIA Wincenty z Kielczy in memoriam
Orkiestra Kameralna Filharmonii Opolskiej
Bartosz Żurakowski – dyrygent
Marta Magdalena Lelek – skrzypce
 
W programie:
Andrzej Panufnik                                                                                        
Suita staropolska                                                                                  
Koncert skrzypcowy                                                  
Gustav Holst – St. Paul Suite op. 29 nr 2
 
Wstęp bezpłatny
 
16 września 2014 (wtorek) godz. 19:00
Sala koncertowa Filharmonii Opolskiej

Sławomir Zubrzycki
Viola organista (Fortepian smyczkowy)
W programie:
Utwory barokowe oraz kompozycje współczesne skomponowane na violę organista
Bezpłatne zaproszenia do odbioru w kasie biletowej w dniu koncertu od godz. 15:00
 
17 września 2014 (środa) godz. 19:00
Sala koncertowa Filharmonii Opolskiej

VARSOVIA PIANO TRIO
Ewa Skardowska – fortepian
Adam Zarzycki – skrzypce
Piotr Hausenplas – wiolonczela
W programie:
Fryderyk Chopin - Trio g-moll op. 8
Feliks Dobrzyński – Grand Trio op. 17
Bezpłatne zaproszenia do odbioru w kasie biletowej w dniu koncertu od godz. 15:00
 
17 września 2014 (środa) godz. 19:00
Sanktuarium Świętej Anny Samotrzeciej / Góra św. Anny

 
Recital organowy
Wolfgang Kraus /Niemcy/ - organy
 
W programie:
Utwory barokowe oraz kompozycje współczesne skomponowane na violę organista
 
Wstęp bezpłatny
 
20 września 2014 (sobota) godz. 19:00
Sanktuarium św. Jacka w Kamieniu Śląskim

Recital wokalny
Anna Rogaczewska – sopran
Marcin Grabosz – fortepian
W programie:
Eva Dell’Acqua - Villanelle
Wolfgang Amadeus Mozart - Alleluja z motetu Exsultate, Jubilate KV 165
Richard Strauss - Wiegenlied z cyklu Fünf Lieder op. 41 nr 1
Giuseppe Verdi - Aria Nanetty Sul fil d’un soffio etesio z opery Falstaff
Wolfgang Amadeus Mozart - Laudate Dominum z Vesperae solennes de confessore KV 339
Fryderyk Chopin /1810 – 1849/ - Pauline García-Viardot - Mazurek A-dur op. 33 nr 2 - Aime-Moi (transkrypcja)
Tadeusz Szeligowski - Aria Hani Jakże ja lubię tę ciszę z opery Krakatuk
CHarles Gounod - Walc Julii Ah! Je veux vivre z opery Romeo i Julia
Wolfgang Amadeus Mozart - Et incarnatus est z Wielkiej Mszy c-moll KV 427
Fernando Obradors - Al Amor ze zbioru Canciones Clásicas Españolas
Vincenzo Bellini - Recytatyw i romans Giulietty Ecco mi in lieta veste / Oh! quante volte z opery I Capuleti e i Montecchi
Joaquín Turina - Cantilena z cyklu Triptico op. 45 nr 2
Witold Lutosławski - Lacrimosa
Wstęp bezpłatny
 
 
21 września 2014 (niedziela) godz. 17:00
Zamek w Mosznej

Recital fortepianowy    
Rose Cholmondeley /Wielka Brytania/ - fortepian
W programie:
Fryderyk Chopin
Polonez A-dur op. 40 nr 1
Polonez c-moll op. 40 nr 2
Preludium C-dur op. 28 nr 1
Preludium a-moll op. 28 nr 2
Preludium G-dur op. 28 nr 3
Preludium e-moll op. 28 nr 4
Preludium D-dur op. 28 nr 5
Preludium h-moll op. 28 nr 6        
Preludium B-dur op. 28 nr 21
Preludium g-moll op. 28 nr 22
Preludium F-dur op. 28 nr 23
Preludium d-moll op. 28 nr 24
Scherzo cis-moll op. 39
Maurice Ravel – Sonatina
I Modéré
II Mouvement de Menuet
III Animé
 
Maurice Ravel - Jeux d’eau
 
Claude Debussy – 5 Preludiów zeszyt II  
I Mgły
II Zwiędłe liście
III Brama wina
IV Czarodziejki są wybornymi tancerkami
VI Generł Lavine - ekscentryk
 
Wstęp bezpłatny
 
 
23 września 2014 (wtorek) godz. 18:00
Dom Kultury w Dobrodzieniu

DUOGAVLICCI
Dorota Gawlikowska – skrzypce
Dominik Gawlikowski – kontrabas
W programie:
Antonio Vivalidi
Sonate a violino e basso op. 2 no 7 RV 8
Sonate a violino e basso op.2 no 5 RV 36
Sonata na skrzypce i Continuo 'Manchester Sonata' No. 5 RV 759
Sonate da Camera a tre "Folia" op.1 no 12 RV 63
Wstęp bezpłatny
 
 
24 września 2014 /środa/ godz. 20:00   
Pałac Izbicko   
 
Recital fortepianowy
Martin Kasik /Czechy/  
W programie:
Vítězslav Novák - Memories op. 6
                         I. Triste
                         II. Inquieto
                         III. Amoroso
Leoš Janáček - Sonata I. X. 1905 (from the street)
                       I. Forboding
                       II. Death
Bohuslav Martinů - Trzy tańce czeskie
                       I. Obkrocak
                       II. Dupak
                       III. Polka
Modest Musorgski – Obrazki z wystawy
Gnom
Stary zamek
Tuileries
Bydło
Taniec kurcząt w skorupkach
Samuel Goldenberg i Szmul
Rynek w Limoges
Katakumby
Chatka na kurzej stopce
Wielka brama w Kijowie
 
Wstęp bezpłatny
 
 
26 września 2014 (piątek) godz. 19:00
Sala koncertowa Filharmonii Opolskiej

Koncert symfoniczny    
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Opolskiej
Jan Miłosz Zarzycki – dyrygent
Elżbieta Woleńska – flet
 
W programie:
Andrzej Panufnik – Uwertura Heroiczna
Mieczysław Karłowicz – Poemat symfoniczny Odwieczne pieśni op. 10                                  
Felix Mendelssohn-Bartholdy – Koncert skrzypcowy e-moll w transkrypcji na flet
Bezpłatne zaproszenia do odbioru w kasie biletowej Filharmonii Opolskiej w dniu koncertu od godz. 15:00.
 
 
27 września 2014 /sobota/ godz. 19:00
Parafia Rzymsko-Katolicka Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zawadzkiem

 
Zespół męski GREGORIANUM *
Berenika Jozajtis – Kierownik zespołu
W programie:
Magnificat anima mea dominum
* Koncert odbywa się w ramach projektu Przywrócić blask historii - "dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego"
Wstęp bezpłatny
 
 
28 września 2014 /niedziela/ godz. 16:00
Ośrodek Kultury i Rekreacji w Paczkowie

Koncert i warsztaty plastyczne dla dzieci        
     
Zespół LIARMAN
Susana Raso – mezzosopran, altówka, tamburyn galicyjski, bandurria
Lidia Małyszek – flet prosty sopranowy / altowy
Łukasz Gaszler - gitara
Agata Bielecka – warsztaty plastyczne
Gabriela Wąchała – taniec historyczny
Katarzyna Wybraniec – słowo o muzyce
W programie:
Muzyka dawnych mistrzów.
Nauka tańca historycznego                                       
 
Wstęp bezpłatny