MENU

WYDARZENIA I BILETY

III Festiwal GAUDE MATER POLONIA Wincenty z Kielczy in memoriam


Organizatorzy:
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego
Urząd Miasta Opola
Urząd Miasta i Gminy Zawadzkie
Parafia pw. św. Bartłomieja w Kielczy
Samorządy, Parafie i Ośrodki Kultury w Białej, Dobrodzieniu, Głuchołazach, Grodkowie, Kluczu, Ligocie Bialskiej, Małujowicach, Prudniku, Solcu, Żędowicach.
 
PATRONAT HONOROWY
Kazimierz Michał Ujazdowski - Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Ksiądz Arcybiskup Alfons Nossol
Ewa Rurynkiewicz - Wicemarszałek Województwa Opolskiego
Ryszard Zembaczyński - Prezydent Miasta Opola
 
REALIZACJA KONCERTÓW
Towarzystwo Śpiewacze HARFA w Warszawie
 



Program:
 
23 kwietnia 2006, godz. 16:00    Kościół pw. św. Bartłomieja /Kielcza/
Inauguracja III Festiwalu GAUDE MATER POLONIA Wincenty z Kielczy in memoriam


Zespół Instrumentów Dawnych ARS NOVA
Jacek Urbaniak - kierownik artystyczny
MIĘDZYPARAFIALNY CHÓR MIESZANY (Zawadzkie)
Sybilla Czech – dyrygent
Zbigniew Pawlicki - słowo o muzyce


W programie:
Od Wincentego z Kielczy do Fryderyka Chopina
 
 
24 kwietnia 2006, godz. 19:00    Kościół pw. Elżbiety Węgierskiej /Klucz/


Zespół Instrumentów Dawnych ARS NOVA
Jacek Urbaniak - kierownik artystyczny
Zbigniew Pawlicki - słowo o muzyce


W programie:
Od Wincentego z Kielczy do Fryderyka Chopina
 
 
30 kwietnia 2006, godz. 16:00    Kościół p.w. Matki Boskiej Bolesnej /Żędowice/


Polski Zespół Śpiewaczy HUTNIK (Trzyniec – Czechy)
Trzyniecka Orkiestra Kameralna
Aleksandra Zeman – dyrygent
Alena Kostkowa – dyrygent
Zbigniew Pawlicki - słowo o muzyce


W programie:
Grzegorz Gerwazy Gorczycki, Francesco Gasparini, Antonio Vivaldi, František Tůma, Ignacy Jan Paderewski,
Józef Świder – pieśni ludowe
 
 
2 maja 2006, godz. 16:00    Kościół św. Stanisława /Ligota Bialska/


Chór Męski im. Wacława Lachmana
Towarzystwa Śpiewaczego HARFA w Warszawie
Mirosław Janowski – dyrygent
Zbigniew Pawlicki - słowo o muzyce


W programie:
Arcydzieła chóralistyki operowej – Stanisław Moniuszko, Charles Gounod, Giuseppe Verdi
 
 
2 maja 2006, godz. 19:00    Kościół św. Wawrzyńca /Głuchołazy/


Koncert w święto 3 Maja
Józef Serafin – organy
Chór LO im. B. Chrobrego w Głuchołazach CAPRICOLIUM
Jan Dolny – dyrygent
Zbigniew Pawlicki - słowo o muzyce


W programie:
Jan Sebastian Bach, Ferenc Liszt, Józef Elsner, Józef Surzyński, Marian Sawa, Krzysztof Penderecki
 
 
3 maja 2006, godz. 16:00    Kościół Niepokalanego Serca Maryi /Moszna/


Chór Męski im. Wacława Lachmana
Towarzystwa Śpiewaczego HARFA w Warszawie
Mirosław Janowski – dyrygent
Zbigniew Pawlicki - słowo o muzyce


W programie:
Arcydzieła chóralistyki operowej – Stanisław Moniuszko, Charles Gounod, Giuseppe Verdi
 
 
3 maja 2006, godz. 10:30    Katedra św. Krzyża /Opole/


Uroczysta Msza św. W rocznicę Konstytucji 3 Maja
Józef Serafin – organy
Chóry województwa opolskiego:
Chór Katedry Opolskiej, Chór Cantabile (Dobrzeń Wielki), Chór Hosanna (Nysa),
oraz Chór Męski Towarzystwa Śpiewaczego HARFA w Warszawie
Zbigniew Pawlicki - słowo o muzyce
 
 
3 maja 2006, godz. 19:00    Kościół św. Marii Magdaleny /Dobrodzień/


Józef Serafin – organy
Zespół ALLELUJA (Dobrodzień)
Beata Sikora – kierownictwo artystyczne
Zbigniew Pawlicki - słowo o muzyce


W programie:
Wincenty z Kielczy, Jan Sebastian Bach, Józef Surzyński, Marian Sawa
 
 
5 maja 2006, godz. 19:00    Kościół św. Michała /Grodków/


Józef Serafin – organy
Zbigniew Pawlicki - słowo o muzyce


W programie:
Jan Sebastian Bach, Ferenc Liszt, Józef Surzyński, Marian Sawa
 
 
6 maja 2006, godz. 16:00    Zamek - Galeria /Moszna/


Mistrzowskie prezentacje
Krzysztof Jakowicz – skrzypce
Tomasz Strahl – wiolonczela
Zbigniew Pawlicki - słowo o muzyce


W programie:
Ludwig van Beethoven, Nicolo Paganini, Grażyna Bacewicz, Maciej Małecki
 
 
6 maja 2006, godz. 19:00    Muzeum Ziemi Prudnickiej /Prudnik/


Mistrzowskie prezentacje
Krzysztof Jakowicz – skrzypce
Tomasz Strahl – wiolonczela
Zbigniew Pawlicki - słowo o muzyce


W programie:
Ludwig van Beethoven, Nicolo Paganini, Grażyna Bacewicz, Maciej Małecki
 
 
7 maja 2006, godz. 13:00    Kościół św. Jakuba Apostoła /Małujowice/


Zespół Instrumentów Dętych Blaszanych
THE GDAŃSK PHILHARMONIC BRASS
Tadeusz Kassak – kierownik artystyczny
Zbigniew Pawlicki - słowo o muzyce


W programie:
Adam Jarzębski, Jan Sebastian Bach, Wolfgang Amadeus Mozart, Ludwig van Beethoven, Romuald Twardowski
 
 
7 maja 2006, godz. 16:00    Zamek - Taras /Moszna/


Zespół Instrumentów Dętych Blaszanych
THE GDAŃSK PHILHARMONIC BRASS
Tadeusz Kassak – kierownik artystyczny
Zbigniew Pawlicki - słowo o muzyce


W programie:
Adam Jarzębski, Jan Sebastian Bach, Wolfgang Amadeus Mozart, Ludwig van Beethoven, Romuald Twardowski
 
 
7 maja 2006, godz. 19:00    Kościół św. Rodziny /Zawadzkie/


Zespół Instrumentów Dętych Blaszanych
THE GDAŃSK PHILHARMONIC BRASS
Tadeusz Kassak – kierownik artystyczny
Zbigniew Pawlicki - słowo o muzyce


W programie:
Adam Jarzębski, Jan Sebastian Bach, Wolfgang Amadeus Mozart, Ludwig van Beethoven, Romuald Twardowski
 
 
14 maja 2006, godz. 16:00    Zamek – Kaplica /Moszna/


Poznański Zespół Kameralny TUTTI E SOLO
Barbara Mucha – kierownik artystyczny
Zbigniew Pawlicki - słowo o muzyce


W programie:
Adam Jarzębski, Marcin Mielczewski, Georg Philipp Telemann, Jiří Čart, Stanisław Sylwester Szarzyński
 
 
14 maja 2006, godz. 19:00    Kościół św. Jana Chrzciciela /Solec/


Poznański Zespół Kameralny TUTTI E SOLO
Barbara Mucha – kierownik artystyczny
Zbigniew Pawlicki - słowo o muzyce


W programie:
Adam Jarzębski, Marcin Mielczewski, Georg Philipp Telemann, Jiří Čart, Stanisław Sylwester Szarzyński