MENU

WYDARZENIA I BILETY

VII Festiwal GAUDE MATER POLONIA Wincenty z Kielczy in memoriam


ORGANIZATOR
Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera
 
WSPÓŁORGANIZATOR
Parafia pw. św. Bartłomieja w Kielczy - Proboszcz ks. Jan Wypior
Stowarzyszenie Wincentego z Kielczy - Prezes Mieczysław Orgacki
Wieś Kielcza - Sołtys Celina Cieślik
Miasto i Gmina Zawadzkie - Burmistrz Mariusz Stachowski
 
RADA PROGRAMOWA
Zbigniew Pawlicki /przewodniczący/
ks. Jan Wypior
Mieczysław Orgacki
Mariusz Stachowski
Celina Cieślik
prof. Remigiusz Pośpiech
 
HONOROWY PATRONAT
Marszałek Województwa Opolskiego - Józef Sebesta
Wojewoda Województwa Opolskiego - Ryszard Wilczyński
Prezydent Miasta Opola - Ryszard Zembaczyński
Biskup Ordynariusz Diecezji Opolskiej - ks. Andrzej Czaja


PROGRAM


19 września 2010 godz. 16:00    Kościół pw. św. Bartłomieja /Kielcza/
Koncert inaugurujący
 

Chór Filharmonii Opolskiej
Bartosz Żurakowski - dyrgent
Tomasz Głuchowski - organy
 
W programie Joseph Haydna, Gabriel Fauré
 
 
19 września 2010, godz. 17:30    Chata Zabytkowa /Kielcza/
 
Karolina Gołębiowska - wykład
 
Słowem i dźwiękiem. Fryderyka Chopina fantazja na tematy polskie.
 
 
26 września 2010, godz. 16:00    Sanktuarium św. Jacka /Kamień Śląski/
 
Paweł Wybraniec - klarnet
Magdalena Blum - fortepian
 
W programie: Wincenty z Kielczy, Béla Kovács, Antoni Szałowski, Fryderyk Chopin, Ernest Chausson, Elliott Carter, Bohuslav Martinů
 
 
26 września 2010, godz. 18:00    Miejski Ośrodek Kultury /Głubczyce/
 
BMF Piano Trio
 
Bartłomiej Wezner - fortepian
Michał Szałach - skrzypce
Filip Syska - wiolonczela
Agata Achmidt - mezzosopran
 
W programie: Fryderyk Chopin, Mieczysław Karłowicz, Piotr Czajkowski, Dymitr Szostakowicz
 
 
1 października 2010, godz: 19:00    Filharmonia Opolska
 
Filharmonicy Opolscy
Bogusław Dawidow - dyrygent
Jarosław Nadrzycki - skrzypce
 
W programie: Jean Sibelius, Gustav Mahler, Ludwig van Beethoven
 
 
2 października 2010, godz. 18:00    Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Matki Boskiej Bolesnej /Żędowice/
 
Jan Mroczek - organy
 
W programie: Jan Podbielski, Jan Sebastian Bach, Felix Mendelssohn-Bartholdy, Mieczysław Surzyński, Romuald Twardowski, Fryderyk Chopin
 
 
3 października 2010, godz. 19:00    Kościół pw. św. Michała Archanioła /Grodków/
 
Chór Męski im. Wacława Lachmana Towarzystwa Śpiewaczego Harfa w Warszawie
Mirosław Janowski - dyrygent
 
W programie: Grzegorz Gerwazy Gorczycki, Stanisław Moniuszko, Charles Gounod, Giuseppe Verdi
 
 
5 października 2010, godz. 18:00    Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. J. Hellera /Głuchołazy/

 
Adam Wodnicki - fortepian
 
W programie: Ignacy Jan Paderewski, Fryderyk Chopin
 
 
7 października 2010, godz. 18:00    Aula Błękitna Uniwersytetu Opolskiego
 
prof. Remigiusz Pośpiech - wykład
 
Wincenty z Kielczy na tle tradycji kultury muzycznej Śląska w okresie średniowiecza.
 
 
8 października 2010, godz. 19:00    Kościół św. Rodziny /Zawadzkie/
 
Cantores Opolienses LEGENDA
Elżbieta Wilim - dyrygent
 
W programie:
Wincenty z Kielczy, Jan Sebastian Bach, Bartłomiej Pękiel, Grzegorz Gerwazy Gorczycki, Józef Ksawery Elsner


8 października 2010, godz. 19:00    Filharmonia Opolska  
MEININGER TRIO


Christiane Meininger - flet
Francoise Groben - wiolonczela
Reiner Gepp - fortepian


W programie: Joseph Haydn, Johann Nepomuk Hummel, Lili Boulanger, Carl Maria von Weber