MENU

REPERTUAR
Zobacz repertuar
2 października niedziela 2016

18:00
Tango y Folclore

Tango y Folclore - Ariel Ramirez (bandoneon) & Dominika Białostocka (gitara)

Artyści zabiorą słuchaczy w piękną, nostalgiczną, pełną zadumy i wirtuozerii muzyczną podróż w fascynujący i poruszający zmysły świat argentyńskiego tanga. W programie koncertu usłyszymy wielkie światowe przeboje: La Cumparsita, Volver, kompozycje Astora Piazzolli oraz muzykę czerpiącą z bogatego folkloru Argentyny.

Ariel Ramirez

Ariel Ramirez pochodzi z Argentyny z prowincji Cordoba, jest wirtuozem rzadko spotykanego obecnie instrumentu - bandoneonu. Współpracował z wieloma znakomitymi muzykami, m.in. z wybitnym argentyńskim skrzypkiem, Nestorem Garnicą, wokalistą Marcelo Toledo, kubańskim wokalistą El Muso (były członek znanej grupy Buena Vista Social Club) etc. Wraz z zespołami, których był członkiem, koncertował w wielu krajach Południowej Ameryki: Chile, Brazylii, Paragwaju, Peru, Boliwii, Urugwaju, Wenezueli. Otrzymał liczne wyróżnienia i nagrody na festiwalach folklorystycznych w Południowej Ameryce, wykonując utwory folkloru argentyńskiego i tango. Od roku 2010 Ariel mieszka w Polsce, gdzie założył zespół Ariel Ramirez Tango, wraz z którym koncertuje w Europie. W trakcie pięciu lat działalności zespół wykonał kilkaset koncertów i nagrał dwie płyty "AIRES" i "NUEVOS AIRES", na których znajdują się głównie tradycyjne tanga argentyńskie, kompozycje Astora Piazzolli oraz popularne tematy latynoamerykańskie. W duecie z Dominiką Białostocką artysta wykonuje przede wszystkim muzykę z kręgu folkloru argentyńskiego, a więc nie tylko tanga i milongi, ale całe bogactwo tradycyjnych tańców i pieśni wprost ze swojej ojczyzny.

Dominika Białostocka

Dominika Białostocka pochodzi z Wrocławia. Jest absolwentką wrocławskiej Akademii Muzycznej. Swoje umiejętności doskonaliła także podczas licznych kursów gitarowych u wybitnych indywidualności muzycznych z całego świata. Jest laureatką wielu nagród na konkursach gitarowych w Polsce oraz za granicą. Dominika koncertowała jako solistka oraz członek zespołu w wielu miastach Polski oraz w krajach Europy (Niemcy, Francja, Austria, Włochy). Jako uczennica liceum była stypendystką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci oraz Ministra Kultury i Sztuki. W wieku 16 lat nagrała płytę kompaktową w towarzystwie argentyńskiego gitarzysty i kompozytora Jorge Cardoso („SUITE DE LOS MITA – I”). Od ponad 15 lat zajmuje się działalnością pedagogiczną, jest związana przede wszystkim ze Szkołą Muzyczną YAMAHA we Wrocławiu, w której od kilku lat organizuje festiwal GitPOWERfest integrujący środowisko gitarowe. Jest autorką wielu transkrypcji i opracowań na gitarę solo oraz zespoły z udziałem gitary. Współpracuje z artystami i zespołami wykonującymi różne gatunki muzyczne (klasyka, folk, reggae, muzyka popularna). Wraz z Arielem Ramirezem współtworzy projekt Ariel Ramirez Tango oraz duet Tango y Folclore.

Miejsce: scena klubowa