MENU

REPERTUAR
Zobacz repertuar
23 października niedziela 2016

18:00
Z cyklu „Na dwa głosy ALE KINO” Aleksandra Gadzińska i Piotr Jurkowski

 

Aleksandra Gadzińska i Piotr Jurkowski - wokale
Jacek Mełnicki – piano, wokal
Grzegorz Król - piano
Michał Gołąb - gitara
Mateusz Pilot - perkusja
Dalibor Drčelić - bas

 

NA DWA GŁOSY – ALE KINO!

 

Kontynuując cieszący się wielkim zainteresowaniem opolskiej publiczności cykl koncertów klubowych „Na Dwa Głosy”, prezentowany od 2014 r. w Filharmonii Opolskiej, proponujemy w 2016 r. kolejny cykl koncertów, zatytułowany „Na Dwa Głosy - Ale Kino!”.

Na cykl siedmiu koncertów w wykonaniu uznanych już na muzycznej i teatralnej scenie duetów wokalnych o opolskim rodowodzie artystycznym, obecnie występujących między innymi we wrocławskim teatrze „Capitol”, warszawskiej „Romie”, czy w krakowskim teatrze „Variete”, złożą się tym razem niezapomniane i lubiane przez wszystkich piosenki filmowe, które obecnie stanowią kanon tego gatunku.

Podczas koncertów zostaną zaprezentowane zarówno polskie, jak i światowe przeboje z filmów i seriali, takich jak „Cabaret”, „Hair”, „Casablanca”, „Rosemarys’ Baby”, „Narodziny Gwiazdy”, „Dzwonnik z Notre Dame”, „Pożegnania”, „Ogniem i mieczem”, „Jan Serce”, „Halo Szpicbródka”, „Prawo i pięść”, często w niespotykanych dotąd, współczesnych aranżacjach.

Chcielibyśmy także podtrzymać lubiany przez publiczność zwyczaj wykonywania podczas każdego z koncertów tzw. „repertuaru obowiązkowego”, który zawsze stanowi pewną muzyczną niespodziankę, i polega na spontanicznej prezentacji przez wokalistów trzech utworów, wybranych przez kierownika muzycznego każdego z koncertów, Jacka Mełnickiego z jego wyłącznym akompaniamentem na fortepianie akustycznym. W pozostałym repertuarze we wszystkich koncertach wokalistom towarzyszyć będą znakomici instrumentaliści.

Zgodnie z dotychczasową tradycją, tegoroczny cykl zakończy grudniowy, galowy koncert świąteczny „Na 15 Głosów” - w wykonaniu wszystkich artystów biorących udział w comiesięcznych koncertach.

 

 

Aleksandra Gadzińska 
Muzyka od zawsze wypełniała moje życie. Wszystko zaczęło się od marzeń. Gdy byłam małą dziewczynką, z miłością w oczach patrzyłam na mojego Tatę, który zaraził mnie miłością do dźwięków (ostatnio stwierdził, że to wszystko przez muzyczne klamoty rozstawione w domu, przez które czasami nie da się przejść :) ). Kocham ją do dziś, mam wrażenie że z dnia na dzień coraz pełniejszą, dojrzalszą i bezgraniczną miłością. 
Moja historia związana ze śpiewaniem ma początek dawno dawno temu, jeszcze w czasach Szkoły Muzycznej I st. w Brzegu.  Ale dopiero Opolskie Studio Piosenki sprawiło, że zrodziła się we mnie myśl – że może to jednak to. Może to jest to, co chcę robić w życiu. To, co sprawi, że będę sobą – szczęśliwą sobą. W OSP poznałam wspaniałych ludzi, uskrzydlających. Stąd trafiłam do Opole Gospel Choir. Lata spędzone na nauce w Opolu pozwoliły mi na niesamowity rozwój. Miałam zaszczyt stać u boku Drupiego, Maryli Rodowicz i wielu innych artystów, których wokalnie wspieraliśmy z Opole Gospel Choir (m.in. Krystyna Prońko, Kayah, Zbigniew Wodecki, Elżbieta Wojnowska). Reprezentowałam Opole w drużynie Edyty Górniak w ramach programu telewizyjnego Bitwa na głosy. 
Obecnie staram się znaleźć swoją drogę i nie dać się zwariować. Studiuję Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz Zarządzanie Publiczne na Uniwersytecie Ekonomicznym. Praca i studia często zajmują mi całe dnie, ale śpiewam zawsze i wszędzie. I nie ważne ile rzeczy mam do zrobienia – i tak zrobię je na szarym końcu. Bo muzyka jest najważniejsza.
Gdy ktoś pyta mnie skąd jestem, zazwyczaj odpowiadam – z Opola – choć tak naprawdę w Opolu nie mieszkam. Mieszka tu moje serce. To tutaj są wszystkie moje wspomnienia związane z muzyką, wszyscy ludzie których dzięki niej poznałam, wszystkie miejsca, w których śpiewałam.

 

 

Piotr Jurkowski 
Absolwent Szkoły Muzycznej I st. w Kluczborku na gitarze. Kluczborczanin, od kilku lat mieszkający w Opolu. Piotr postawił swoje pierwsze kroki wokalne zapisując się do Opolskiego Studia Piosenki pod skrzydła Aliny Dorosiewicz i Jacka Mełnickiego. To oni nauczyli mnie miłości do śpiewania. Piotr, z zawodu budowlaniec, nigdy nie zrezygnował ze swojej pasji, a jego ciężka praca nagrodzona została pasmem sukcesów, od przyjęcia do Opole Gospel Choir, po udział i wygrane w wielu ogólnopolskich konkursach piosenkarskich i występy w programach telewizyjnych, „Bitwa na Głosy” czy „Szansa na Sukces”. Niewątpliwie za najważniejszy swój sukces uważam reprezentowanie Opola  w opolskich Debiutach podczas 49 KFPP w Opolu.

 

 

Źródła fotografii i zdjęć: własne artystów

Miejsce: Scena klubowa