MENU

REPERTUAR
Zobacz repertuar
30 grudnia piątek 2016

19:00
DODATKOWY KONCERT SYLWESTROWY!
Charakterystyczny kadr: ciemna ściana wyłożona wygłuszającą gąbką, na pierwszym planie postać przed studyjnym mikrofonem. I tłumy wirtualnych fanów co środę oczekujących niecierpliwie nowego filmu, by w przeciągu kilku tygodni serwis youtube mógł poinformować o kolejnym milionie odsłon. Musical, Disney i inne piosenki. Zasada jest jedna – wszystko po polsku. Panie i Panowie: Studio Accantus!

Bilety: 60 zł, 80 zł, 100 zł

 

Charakterystyczny kadr: ciemna ściana wyłożona wygłuszającą gąbką, na pierwszym planie postać przed studyjnym mikrofonem. I tłumy wirtualnych fanów co środę oczekujących niecierpliwie nowego filmu, by w przeciągu kilku tygodni serwis youtube mógł poinformować o kolejnym milionie odsłon. Musical, Disney i inne piosenki. Zasada jest jedna – wszystko po polsku. Panie i Panowie: Studio Accantus!

Ubiegłoroczny Sylwester w Filharmonii Opolskiej zapisał się w historii jako pełna szaleństwa noc musicalu. Sala koncertowa dwa razy wypełniona po brzegi i entuzjastyczne reakcje publiczności – o to chodziło! W kuluarowych rozmowach pojawił się jednak głos, który przez kilka następnych miesięcy nie dawał nam spokoju: a może by tak trochę polskiego musicalu? W ten sposób zrodziła się koncepcja zaproszenia do współpracy Studia Accantus. Studio Accantus to zgrany zespół wokalistów, którzy pod czujnym okiem i uchem reżysera, Bartka Kozielskiego nagrywają oraz publikują własne wersje musicalowych i disneyowskich songów w najpopularniejszym internetowym serwisie muzycznym. Wszystkie piosenki wykonywane są w języku polskim – w repertuarze Accantusów nie brak oczywiście rodzimych kompozycji (choćby tych z musicalu Metro) ale tym, co wyróżnia ich interpretacje zagranicznych hitów są autorskie tłumaczenia Doroty Kozielskiej. W pewnym momencie zorientowaliśmy się, że "internetowe spotkania" nie wystarczą ani nam, ani naszym fanom – dlatego zaczęliśmy organizować koncerty, wydarzenia i recitale, podczas których można spotkać się z nami "na żywo", bezpośrednio i bez bariery szklanego ekranu – piszą o sobie. Wyjątkowy koncert w wieczór poprzedzający Noc Sylwestrową z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej Filharmonii Opolskiej pod batutą (zdecydowanie czującego bluesa) dyrektora – Przemysława Neumanna, żywiołowe aranżacje utworów przygotowane specjalnie na tę okazję przez Mateusza Walacha i uwielbiane przez accantusową publiczność pogadanki, które tanecznym krokiem przeprowadzą przez całe wydarzenie: to wszystko (i jeszcze więcej) zapowiada wieczór absolutnie niezapomnianych wrażeń!

 

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Opolskiej
Wokaliści Studia Accantus: 

          Sylwia Banasik
          Paweł Izdebski
          Kuba Jurzyk 
          Wiktor Korszla 
          Jarek Kozielski 
          Ewa Łobaczewska 
          Zuzanna Makowska 
          Natalia Piotrowska
          Karolina Warchoł 
          Adrian Wiśniewski         
Przemysław Neumann – dyrygent

 

Miejsce: Sala koncertowa 

 

 

Studio Accantus to musicalowe studio nagraniowe, a raczej zespół twórców i wykonawców, tworzący własne projekty autorskie. Naszą misją jest szerzenie musicalu, muzyki filmowej i innych gatunków w Polsce i po polsku, w jak najlepszej formie. Znani jesteśmy głównie z nagrań, które zamieszczamy na naszym kanale YouTube. W każdą środę zamieszczamy tam nowe wideo - najczęściej jest to cover piosenki z filmu Disneya, świeżo przetłumaczony hit Broadwayu lub po prostu znana piosenka w nowym wykonaniu. Szybko przekonaliśmy się, że internetowe spotkania nie wystarczą ani nam, ani naszym fanom - dlatego zaczęliśmy organizować koncerty, wydarzenia, recitale itp. podczas których można spotkać się z nami na żywo, bezpośrednio i bez bariery szklanego ekranu. Te projekty, początkowo organizowane eksperymentalnie, spotkały się ze wspaniałym przyjęciem - w miarę możliwości organizujemy je więc coraz częściej w przeróżnych lokalizacjach. Na Sylwestrze 2016 mamy zaszczyt wystąpić na zaproszenie Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera.

 

fot. Natalia Kalińska

 

Natalia Piotrowska – Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku na wydziale wokalno-aktorskim, spec. musical (2013), mezzosopran, aktorka i wokalistka musicalowa. W 2012 roku zagrała główną rolę żeńską Ruth Scherwood w musicalu WONDERFUL TOWN L. Bernsteina (reż. K. Knurek), wystawianym w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, jej rolą dyplomową była postać Sonii w musicalu GODSPELL w reż. R. Gosławskiej. Wystąpiła na festiwalu TOP TRENDY w Sopocie w 2012 roku jako wsparcie w chórkach. Odtwórczyni ról: Balladyny w spektaklu muzycznym BALLADYNA ’68 (Teatr na Plaży w Sopocie), Marii w spektaklu ABBA CLUB (Teatr Palladium w Warszawie), Sereny i Enid w musicalu LEGALNA BLONDYNKA (Teatr Variete w Krakowie), Idy w spektaklu RAPSODIA Z DEMONEM (Teatr Rampa w Warszawie), Marii Magdaleny w musicalu JESUS CHRIST SUPERSTAR (Teatr Rampa w Warszawie). Gra również arcyksiężną Stefanię w koncercie musicalowym AFERA MAYERLING, organizowanym przez Studio Accantus, z którym współpracuje.

 

fot. Borys Kozielski

Karolina Warchoł - Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie na kierunku animacja teatru dzieci i młodzieży. Laureatka m. in. Grand Prix w Ogólnopolskim Festiwalu Młodych Wokalistów i Zespołów Wokalnych Debiuty w Lublinie, Grand Prix w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dzieci i Młodzieży Nad wierną rzeką w Małogoszczu, Grand Prix w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dzieci i Młodzieży im. Henryka Pelli w Śmiglu, I miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Wygraj Sukces. Wystąpiła w Piwnicy pod Baranami w Krakowie. Przez dwa lata związana była ze Śródmiejskim Teatrem Muzycznym oraz Projektem Proscenium, gdzie wystąpiła w spektaklach Jesus Christ Superstar, Kochankowie z ulicy Kamiennej. Osiecka oraz Musical Live Show. Od 2014 roku jest członkiem zespołu Studia Accantus, z którym wystąpiła już m. in. w Teatrze Ludowym w Krakowie, Filharmonii Świętokrzyskiej, Teatrze Korez w Katowicach. Wzięła udział trzech projektach symfonicznych (ABBA, musicale, kolędy) we współpracy z Orkiestrą Symfoniczną im. Karola Namysłowskiego w Zamościu pod dyrekcją Tadeusza Wicherka, z Płocką Orkiestrą Symfoniczną im. Witolda Lutosławskiego i z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach.

 

fot. Magda Kozicka

Kuba Jurzyk - Od najmłodszych lat związany ze sceną muzyczną jak i teatralną. Ukończył PSM I st. w Grodzisku Mazowieckim w klasie saksofonu. Absolwent wydziału Wokalno-Estradowego ZPSM im. F. Chopina w Warszawie. Wraz z przyjaciółmi współtworzy Studio Accantus (muzyczny kanał na YouTube), z którym koncertuje po całej Polsce z repertuarem musicalowym. W roku 2014 był finalistą IV edycji programu X-FACTOR w drużynie Czesława Mozila. Od 2015 r. współpracuje z Disney Polska, gdzie użycza swojego głosu w filmach, m.in. Król Lew - Lwia Straż. Od 2015 roku koncertuje z Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej.

 

fot. Jak to się robi - Studio Fotografii Kreatywnej

 

Wiktor Korszla - Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Wiktor współpracował jako solista z niemiecką firmą AIDA gdzie występował w całej Europie w czternastu anglo- i niemieckojęzycznych musicalach i spektaklach wokalno-tanecznych, m.in. Michael Jackson Show Dangerous Love, musical Es war einmal. Do ról przygotowywał się pod okiem pedagogów z Hamburg School of Entertainment. Miał również możliwość pracy nad repertuarem musicalowym w takich teatrach jak Studio Buffo (Metro w reż. Janusza Józefowicza), Chorzowskim Teatrze Rozrywki (Our House w reż. Michała Znanieckiego) czy Gliwickim Teatrze Muzycznym (Tarzan w reż. Tomasza Dutkiewicza) grając tytułową role, w jednym z największych musicali Disneya wystawianych w Polsce. Wiktor jest jednym z wokalistów Studia Accantus z Warszawy, z którym współpracuje już od ponad 3 lat.

 

fot. Borys Kozielski 

 

Zuzanna Makowska - Ukończyła Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na kierunku socjologia. Uczęszczała do Szkoły Piosenki p. Elżbiety Zapendowskiej i Andrzeja Głowackiego. W 2012 roku związała swe losy z grupą musicalową Tintilo z którą występuje na deskach teatru Rampa. Jest laureatką wielu festiwali m.in, Grand Prix Kolędowego Serca Mazowsza, 2 miejsce na festiwalu poezji Śpiewanej im. Piotra Skrzyneckiego, 3 miejsce na festiwalu musicalArt, którego koncert finałowy odbył się w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie. Od 2014 roku uczy się w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych II stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale Wokalno-Estradowym. W 2016 roku została wokalistką Filharmonii Narodowej w Warszawie.

 

fot. Donovan Watson

 

Jarek Kozielski - Aktor i wokalista, absolwent London College of Music. Ma na swoim koncie role w Teatrze w Oknie w Gdańsku ("ANTYgona", reż. Karol Prochacki), Teatrze Rampa w Warszawie ("Był dzień Wigilii...", "Zaczarowani", "W Cieniu", reż. Teresa Kurpias-Grabowska), Filharmonii Gdańskiej ("Wonderful Town", reż. Krzysztof Knurek) oraz Lawrence Hall w Londynie ("Dracula", reż. David Henson, "Bad Girls", reż. David Ashley).

 

fot. Borys Kozielski

Adrian Wiśniewski - Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie, na Wydziale Aktorskim ze specjalizacją wokalno-estradową. Zagrał w dwóch przedstawieniach dyplomowych w reż. Wojciecha Kościelniaka: rolę Demetriusza w Śnie Nocy Letniej. Trans – Operze oraz Józefa K. w Procesie – spektaklu muzycznym. W pracy nad Procesem pełnił również funkcję asystenta reżysera. Zadebiutował na deskach Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu rolą Hipolita w Idiocie w reż. W. Kościelniaka. Współpracował z Teatrem Narodowym oraz Rampa w Warszawie, Teatrem Nowym w Poznaniu, Gliwickim Teatrem Muzycznym oraz Krakowską Operą Kameralną. Na swoim koncie ma epizody w serialach (m.in.) M jak Miłość, Na dobre i na złe, Pierwsza miłość, Komisja morderstw. Obecnie współpracuje ze Studiem Accantus. W kilku miejscach prowadzi zajęcia i warsztaty aktorskie. Współtworzy Studio Aktorskiej Interpretacji Literatury.

 

fot. Urszula łobaczewska

 

Ewa Łobaczewska - Aktorka scen muzycznych, wokalistka, absolwentka Państwowego Studium Wokalno-Aktorskiego w Białymstoku oraz Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku filologia angielska. Jej rolą dyplomową jest postać Anny Fabisiakówny w spektaklu muzycznym Tango Surrealo - czyli nieaktualny przewodnik po miłości (PSWA oraz Opera i Filharmonia Podlaska, reż. B. Bielenia). Współpracuje z Gliwickim Teatrem Muzycznym gdzie kreuje postać Marii Reiner w musicalu Dźwięki Muzyki (reż. M. Sartova) oraz występuje jako solistka w koncertach i widowiskach muzycznych. W 2015r. została laureatką nagrody teatralnej ZŁOTA MASKA 2014 w kategorii rola wokalno-aktorska (za rolę Marii Reiner). Od października 2014 można ją oglądać w musicalu Jekyll&Hyde w Teatrze Muzycznym w Poznaniu jako Emmę Carew (reż. S. Gonciarz). Gościnnie współpracuje ze Studiem Accantus, gdzie wykonuje piosenki z musicali.

 

fot. Borys Kozielski

 

Paweł Izdebski - Wokalista, gitarzysta, piosenkopisarz i youtuber. Tworzy własny samozwańczy gatunek muzyczny; Bluepop. Ma za sobą występ na takich festiwalach jak Rawa Blues Festival czy Międzynarodowy Festival FAMA, gdzie wystąpił w roli supportu przed takimi artystami jak Skubas czy Mela Koteluk. Od ponad roku współpracuje ze Studiem Accantus, które szerzy muzykę musicalową i bajkową. Obecnie pracuje nad swoim minialbumem.

 

fot. Borys Kozielski

 

Sylwia Banasik - Studentka Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na kierunku jazz i muzyka estradowa, specjalność wokalistyka jazzowa oraz wydziału wokalno-aktorskiego, specjalność musical. Aktorka gościnna Teatru Muzycznego w Gliwicach - odtwórczyni głównej roli żeńskiej w musicalu Rodzina Adamsów, a także drugoplanowej roli w musicalu Evita w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. Związana ze scenami warszawskich teatrów muzycznych m.in. Teatru Muzycznego Roma- spektakl Aladyn Jr oraz Teatru Rampa - (pierwszo - i drugoplanowe role w spektaklach Przygody Sary (2006), Obcy (2008), Świat Bastiana (2009), Zaczarowani (2011). Pierwsze muzyczne szlify zdobywała w Państwowej Szkole Muzycznej I Stopnia im. F. Chopina w Warszawie, której jest absolwentką w klasie saksofonu. W 2011 roku zagrała w musicalu C.A.S.T.I.N.G. w reżyserii Maciejki Mazan. Wokalistka Studia Accantus. Odtwórczyni roli Marii Vetsery w koncercie musicalowym Afera Mayerling w reżyserii Bartłomieja Kozielskiego. Solistka koncertu symfonicznego pod batutą Jakuba Milewskiego Kantata Przemienienia.

 

fot. Fundacja 2.8


 
Przemysław Neumann
Dyrektor Filharmonii Opolskiej

 
Urodził się w 1979 roku w Poznaniu. Jest absolwentem Poznańskiej Szkoły Chóralnej Jerzego Kurczewskiego oraz Szkoły Muzycznej II stopnia w Poznaniu w klasie śpiewu. Ukończył studia na Akademii Muzycznej w Poznaniu – dyrygentura symfoniczno-operowa w klasie prof. Jerzego Salwarowskiego oraz prof. Antoniego Grefa.

Jest laureatem I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach w 1999 roku. W 2002 roku na III Przeglądzie Młodych Dyrygentów w Białymstoku zajął III miejsce.

Jako dyrygent prowadził orkiestrę Filharmonii Narodowej w Warszawie, Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach oraz orkiestry: Filharmonii Białostockiej, Częstochowskiej, Lubelskiej, Krakowskiej, Szczecińskiej, Śląskiej w Katowicach oraz Toruńską Orkiestrę Symfoniczną.

Już podczas studiów nawiązał współpracę z poznańskim Teatrem Muzycznym, do roku 2013 będąc jego etatowym dyrygentem i kierownikiem orkiestry. Przez 9 sezonów artystycznych przygotował kilka premier oraz poprowadził kilkaset spektakli i koncertów. Od 2010 roku współpracuje z Gliwickim Teatrem Muzycznym, od 2013 z Teatrem Wielkim w Poznaniu.

Po obronie doktoratu w roku 2009 podjął pracę naukową w katedrze dyrygentury poznańskiej Akademii Muzycznej.

1 września 2015 roku został dyrektorem Filharmonii Opolskiej.