MENU

REPERTUAR
Zobacz repertuar
6 stycznia piątek 2017

18:00
Wieczór z Musicalem

Bilety: 30 zł

 

Wieczór z musicalem to seria koncertów stanowiąca przegląd najpiękniejszych, najciekawszych i najdoskonalszych musicali, jakie kiedykolwiek powstały.


Podczas spotkań ukazujemy rozwój tego gatunku, poczynając od tytułów takich jak West Side Story, My Fair Lady, Hello Dolly!, Dźwięki Muzyki, poprzez spektakle, które od ponad 30 lat zachwycają widzów na całym świecie: Upiór w Operze, Koty, Nędznicy, Miss Saigon, a kończąc na najnowszych liczących się na Broadwayu czy West Endzie pozycjach, które zmieniły warstwę muzyczną współczesnego musicalu: Wicked,If/Then, Next to Normal.


Nie zabraknie także muzycznych niespodzianek oraz tytułów, które dopiero co wybrzmiały na zachodnich scenach.

 

Miejsce: Scena klubowa 

 

 

 

O koncercie:
Andrew Lloyd Webber. Człowiek, którego nazwiska nie sposób pominąć, gdy mowa o musicalu. Skomponował muzykę do najbardziej kasowych musicali wszechczasów: stworzył Upiora w Operze, Koty, Jesus Christ Superstar, Evitę, czy Sunset Boulevard. Jego utwory nieprzerwanie wzruszają widzów z całego świata, a wkrótce zabrzmią także w Filharmonii Opolskiej. Koncert „The Best of Andrew Lloyd Webber” to kompilacja najpiękniejszych utworów mistrza współczesnego musicalu. Usłyszą Państwo nieśmiertelne przeboje, lecz także utwory nieznane szerszej publiczności w Polsce. Wszystko to w towarzystwie opowieści o baronie Webberze i jego artystycznej drodze – a to samo w sobie jest świetnym materiałem na musical. Zaśpiewają dla Państwa Paulina Janczak, Maciej Pawlak i Jakub Wocial, a przy fortepianie zasiądzie Karina Komendera. Zapraszamy!

 

Karina Komendera
Pianistka, absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina oraz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Laureatka ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych. Nagradzana stypendiami Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydenta Miasta Bielska-Białej za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne. W 2007-2009 stypendystka Gold Country Piano Institute w Californii-USA. Jako solistka i kameralistka koncertowała na scenach w Polsce, Austrii, Włoszech, Rumunii, Litwie, Rosji, Szwajcarii, Norwegii, Japonii i USA. Solistka spektaklu „Chopin – an Impression”, w którym zadebiutowała w 2010r. na scenie Broadway La MaMa Theatre w Nowym Jorku. Pianistka orkiestry symfonicznej Opery i Filharmonii Podlaskiej, akompaniator i korepetytor wokalny. Saksofonistka Big-Bandu OiFP. Doktorantka. Wykładowca klas fortepianu i kameralistyki UMFC.

 

Paulina Janczak
Debiutowała w 2008 roku w Teatrze Muzycznym ROMA w Warszawie, gdzie zagrała jako najmłodsza na świecie, wybrana do tej roli przez samego kompozytora, Christine Daae w musicalu „Upiór w Operze" A.L.Webbera w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego (płyta z muzyką z tego spektaklu pokryła się potrójną platyną). W 2010 roku wcieliła się w Cosette oraz była swingiem ról kobiecych w „Les Miserables" C.Schoenberga (reż. W.Kępczyński, złota płyta). Śpiewała również w zespole wokalnym w musicalu „Koty” (reż. W.Kępczyński). Należy do zespołu aktorsko- tanecznego w spektaklu „ALE MUSICALE" Teatru ROMA w reżyserii Sebastiana Gonciarza. Współpracuje również z Teatrem Rampa w Warszawie, gdzie gra w spektaklu „Jesus Christ Superstar" A.L.Webbera w reżyserii Santiago Bello i Jakuba Wociala, Teatrem Muzycznym w Lublinie, gdzie wcieliła się w rolę Christine w musicalu „Phantom" M.Yestona w reżyserii Daniela Kustosika oraz Operą i Filharmonią Podlaską w Białymstoku, gdzie została zaproszona do kontynuowania przygody z Christine Daae w „Upiorze w Operze", w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego. Odtwórczyni roli Ani w musicalu – komedii „Prześliczna wiolonczelistka” we współpracy z zespołem Skaldowie (reż. J.Wocial). Była też Szamanką w „Imibali" (reż. T.Filipiak) oraz Młodą w „Sweet Chic Club"(reż. M.Ślosarski) w Teatrze V6 w Łodzi. We współpracy z tymże Teatrem, brała udział w spektaklu „IMAGINARIUM" podczas LIGHT MOVE FESTIVAL 2015, gdzie zawieszona kilkanaście metrów nad ziemią wykonała operową wokalizę inspirowaną popisem Divy z „Piątego Elementu” – filmu S.F. Luca Bessona. Należy do obsady aktorskiej serialu „Na dobre i na złe". Jest solistką koncertów musicalowych „MusicaLove" w Teatrze Rampa w Warszawie (okrzyknięte najlepszym spektaklem muzycznym sezonu artystycznego 2013/2014), Broadway Exclusive, Broadway Street – The Show oraz The Best Of Sir Andrew Lloyd Webber. Stworzyła koncert „SingLadies – czyli kobiecy świat musicalu", w którym wraz z Kasią Łaską, przy akompaniamencie Tomasza Filipczaka wyśpiewują najpiękniejsze damskie songi musicalowe. Współpracuje z Polską Sceną Muzyczną. Między innymi z Barbarą Kurdej – Szatan, Robertem Janowskim i Kasią Moś nagrała piosenkę - hymn Szlachetnej Paczki „Szlachetne Serca” . Absolwentka wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi (l stopień). Stypendystka Polskiego Stowarzyszenia Estradowego POLEST, Związku Artystów Scen Polskich o/W oraz Fundacji na rzecz Inicjatyw społecznych PERSPEKTYWY – „na rzecz młodych talentów”. Obecnie przygotowuje się do premiery w łódzkim Teatrze V6, gdzie czeka ją kolejne karkołomne wyzwanie – tym razem będzie śpiewać, wykonując akrobacje na zawieszonej wysoko nad ziemią obręczy. Premiera spektaklu „Ach… ten Nowy York” już 31.12.2016!

Jakub Wocial

Wokalista, aktor musicalowy, reżyser. Jako Kierownik Sceny Muzycznej Teatru Rampa, jej twórca i organizator, zrealizował spektakle „Rapsodia z Demonem”, „Jesus Christ Superstar” oraz „Rent”. We wszystkich oszałamia widownię swoim talentem wokalnym. Na scenie zawodowej zadebiutował w 2005 roku w warszawskim Teatrze Muzycznym Roma, wcielając się w postać Herberta z musicalu "Taniec Wampirów" Romana Polańskiego. Do roku 2011 występował w niemieckiej wersji tego spektaklu w Theater des Westens w Berlinie, w Metronom Theater w Oberhausen oraz w spektaklu "Rebecca" w Palladium Theater w Stuttgarcie. Występował również  w Operze i Filharmonii Podlaskiej w musicalu "Upiór w Operze". W 2014 r. wyreżyserował na scenie Teatru Muzycznego w Katowicach  musical "Prześliczna Wiolonczelistka" oparty na muzyce zespołu Skaldowie. Jest twórcą cyklu koncertów musicalowych „Broadway Street – the Show”, „MusicaLove” oraz najnowszego, świetnie ocenionego przez krytykę i  gorąco przyjętego przez widownię  - „Broadway Exclusive”.

 

Maciej Pawlak
aktor  i wokalista musicalowy. Debiutował w 2008r. tytułową rolą w musicalu „Pinokio” w Gliwickim Teatrze Muzycznym. Na scenie GTM występował jako Rolf Gruber w „Dźwiękach Muzyki”, Lucas Beineke  w „Rodzinie Addamsów”, Lizander w spektaklu tanecznym „I Have a Dream” oraz w spektaklach „Hair”, „High School Musical”, „Tarzan”, „Footloose”, „The Beatles and Queen” i„Kot w butach”. Jako solista często pojawiał się na scenie tego teatru w koncertach i widowiskach (m. in. „Wampiry i Upiory”, „Karnawał latynoamerykański”, „Kiedy się miłość taka zdarzy”, „Oscarowe przeboje muzyki filmowej”). Współpracuje z teatrami muzycznymi w kraju. W Teatrze Rozrywki grał główną rolę Maxa Pollacka w musicalu „Our House”, w Krakowskim Teatrze Variété kreuje rolę Emmetta Forresta – partnera tytułowej „Legalnej Blondynki”, a w Teatrze Rampa w Warszawie można go zobaczyć w „Rapsodii z Demonem” z muzyką zespołu Queen  oraz w rock-operze „Jesus Christ Superstar” w roli Piotra. Gościnnie wystąpił z Teatrem A w dwóch megawidowiskach: „Exodus” (rola Szemy) oraz „Jonasz” (jako Król Niniwy). Koncertuje z orkiestrami i w kameralnych składach z repertuarem musicalowym oraz filmowym. Jest także saksofonistą, co chętnie wykorzystywane jest w produkcjach teatralnych i koncertach.

 

Materiały: Źródła własne artystów