MENU

REPERTUAR
Zobacz repertuar
11 lutego sobota 2017

20:30
Wieczór z Musicalem
Love Never Dies

Bilety: 30 zł

 

Wieczór z musicalem to seria koncertów stanowiąca przegląd najpiękniejszych, najciekawszych i najdoskonalszych musicali, jakie kiedykolwiek powstały.


Podczas spotkań ukazujemy rozwój tego gatunku, poczynając od tytułów takich jak West Side Story, My Fair Lady, Hello Dolly!, Dźwięki Muzyki, poprzez spektakle, które od ponad 30 lat zachwycają widzów na całym świecie: Upiór w Operze, Koty, Nędznicy, Miss Saigon, a kończąc na najnowszych liczących się na Broadwayu czy West Endzie pozycjach, które zmieniły warstwę muzyczną współczesnego musicalu: Wicked,If/Then, Next to Normal.


Nie zabraknie także muzycznych niespodzianek oraz tytułów, które dopiero co wybrzmiały na zachodnich scenach.

 

Miejsce: Scena klubowa 

 

Rafał Supiński
Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie. Edukację kontynuował w Czechach na Janáčkova Akademie Múzických Umění w Brnie. Obecnie student Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydziale Wokalno-Aktorskim. Dwukrotny stypendysta Małopolskiej Fundacji „Sapere Auso” (za szczególne osiągnięcia artystyczne) oraz stypendysta Fundacji im. Z. i W. Pokusów Wspierania Edukacji Młodzieży Wiejskiej. Zagrał m.in. w polskiej prapremierze farso-wodewilu „Pińska szlachta” w reżyserii M. Pinihina (Teatr Rampa w Warszawie), w światowej prapremierze musicalu „Mały Lord” S. Markwicka w reżyserii J. Szydłowskiego w Operze Krakowskiej i w słuchowisku Radia Kraków „Wesele” S. Wyspiańskiego w reżyserii A. Seweryna. Na deskach scenicznych wystąpił ponadto w spektaklu muzyczno-tanecznym „Tango Piazzolla” w reżyserii W. Mazurkiewicza i R. Talarczyka oraz musicalu „Awantura o Basię” w reżyserii C. Domagały w Teatrze Rampa w Warszawie. Od marca 2013 roku jest aktorem-śpiewakiem Opery i Filharmonii Podlaskiej, gdzie występuje w musicalach „Korczak” Ch. Williamsa i „Skrzypek na dachu” J. Bocka oraz w operze „Traviata” G. Verdiego w reżyserii R. Skolmowskiego, w musicalu „Upiór w operze” A. Lloyd Webbera w reżyserii W. Kępczyńskiego oraz w operetce "Zemsta Nietoperza" w roli dr Blinda i Adiutanta (reż. Andrzej Bubień). W spektaklu „Brzydki Kaczorek” M. Urbanka w reżyserii J. Szydłowskiego kreuje rolę głównego bohatera. W bajce muzycznej „Adonis ma gościa” F. Apke wciela się w rozkapryszoną papugę – postać tytułową. Zagrał również postać Romea w spektaklu muzycznym „Romeo i Julia” w reż. K. Deszcz w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku. Wcielił się w postacie Bolesława Herberta i Zbigniewa Herberta w operze matematycznej pt. „Paradoksalny rozkład sfery” w reż. R. Kołakowskiego, której premiera miała miejsce w Centrum Sztuki „Impart” we Wrocławiu. W najnowszej produkcji OiFP – bajce muzycznej „Kot w butach” w reż. B.A. Bieleni zagrał m.in. zakochanego Jasia oraz okrutnego Imć Bombastę. Oprócz ścieżki aktorskiej, Artysta stawia pierwsze kroki w reżyserii. Był asystentem reżysera przy takich tytułach, jak „Skrzypek na dachu”, „Czarodziejski flet” czy „Adonis ma gościa”, a także w operze „Carmen”.


Ewa Łobaczewska
Dyplomowana aktorka scen muzycznych, absolwentka Państwowego Studium Wokalno-Aktorskiego w Białymstoku (tytuł nadany w 2015r. z wyróżnieniem) oraz Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku filologia angielska. Pierwsze kroki sceniczne stawiała w Białostockim Studiu Piosenki Jerzego Tomzika. Od 2014r. współpracuje z Gliwickim Teatrem Muzycznym gdzie kreuje rolę Marii Rainer w musicalu "Dźwięki Muzyki" (reż. M. Sartova) oraz występuje jako solistka w koncertach i widowiskach muzycznych. W 2015r. została laureatką prestiżowej nagrody teatralnej ZŁOTA MASKA 2014 w kategorii rola wokalno-aktorska (za rolę Marii w "Dźwiękach muzyki"). W tym roku została również nagrodzona przez Prezydenta Miasta Białegostoku za wybitne osiągnięcia artystyczne. W Teatrze Muzycznym w Poznaniu gra Emmę Carew w musicalu "Jekyll&Hyde" (reż. S. Gonciarz). Współpracuje również z Operą i Filharmonią Podlaską gdzie grała w spektaklu "Tango Surrealo, czyli nieaktualny przewodnik po miłości" (spektakl dyplomowy PSWA) oraz obecnie w musicalu dla młodych widzów "Kot w butach" (reż. B.Bielenia)  . Współpracuje gościnnie ze Studiem Accantus gdzie wykonuje piosenki z bajek i musicali. Laureatka konkursów wokalnych m.in. I Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Musicalowej im. George'a Gershwina. Uczestniczka wielu warsztatów i kursów m.in. Techniki Alexandra oraz aktorskiej techniki Stanforda Meisnera. Śpiewała u boku takich wykonawców jak Grażyna Łobaszewska, Maria Sadowska i Olga Bończyk.


Karina Komendera
Pianistka, absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina oraz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Laureatka ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych. Nagradzana stypendiami Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydenta Miasta Bielska-Białej za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne. W 2007-2009 stypendystka Gold Country Piano Institute w Californii-USA. Jako solistka i kameralistka koncertowała na scenach w Polsce, Austrii, Włoszech, Rumunii, Litwie, Rosji, Szwajcarii, Norwegii, Japonii i USA. Solistka spektaklu „Chopin – an Impression”, w którym zadebiutowała w 2010r. na scenie Broadway La MaMa Theatre w Nowym Jorku. Pianistka orkiestry symfonicznej Opery i Filharmonii Podlaskiej, akompaniator i korepetytor wokalny. Saksofonistka Big-Bandu OiFP. Doktorantka. Wykładowca klas fortepianu i kameralistyki UMFC.