MENU

REPERTUAR
Zobacz repertuar
23 kwietnia niedziela 2017

18:00
Wieczór z Musicalem
Muzyka Stephana Sondheima

Bilety: 30 zł
 

Wystapią:
Ewa Łobaczewska, Jarosław Kozielski, Maciej Pawlak – wokale
Karina Komandera – fortepian

Wiosnę przywitamy koncertem poświęconym kolejnemu wybitnemu twórcy, który przyczynił się do rozkwitu musicalu – Stephenowi Sondheimowi. Jego wieloletnia kariera zaowocowała dorobkiem w postaci zarówno wybitnych tekstów (jego scenariusz do Niedzieli w parku z Georgem został uhonorowany nagrodą Pulitzera) jak dzieł muzycznych najwyższej próby.  Jest zdobywcą ośmiu nagród Grammy i tyluż nagród Tony. Muzyka Sondheima ma w sobie pierwiastek tajemnicy, często operuje dysonującymi brzmieniami, nieoczywistymi rozwiązaniami rytmicznymi i harmonicznymi, nie jest najłatwiejsza w odbiorze. Wyrafinowanemu pięknu jego kompozycji mało które mogą jednak dorównać. We kwietniowym koncercie zaprezentujemy utwory znane szerszej publiczności z filmowych adaptacji – Sweeney Todd, Into the Woods – oraz z dzieł scenicznych, m. in. Niedzieli w parku z Georgem, Company, Follies.
W podróż po labiryncie muzyki Sondheima, pełnym zwodniczych zakrętów, mrocznych zakamarków i zaskakujących muzycznych pułapek, zabiorą Państwa Ewa Łobaczewska, Jarosław Kozielski, Maciej Pawlak i Karina Komendera.

Maciej Pawlak – aktor  i wokalista musicalowy, związany z Gliwickim Teatrem Muzycznym (gdzie debiutował w 2008 r.), Teatrem Rozrywki w Chorzowie, Teatrem A, Krakowskim Teatrem Variete oraz Teatrem Rampa. Występuje zarówno w spektaklach musicalowych, jak i tanecznych. Ma na koncie pierwszoplanowe role w spektaklach „Rodzina Addamsów”, „Dźwięki Muzyki”, „Our House”, „Legalna Blondynka”, „Pinokio”, „I have a dream”  i liczne role drugoplanowe (m. in. „High School Musical”, „Hair”, „Tarzan”) . Od sezonu 2016/2017 będzie można oglądać do w „Rapsodii z Demonem” w Teatrze Rampa, gdzie gra również Piotra w spektaklu „Jesus Christ Superstar”. Współpracuje z orkiestrami jako koncertujący wokalista.
Zdjęcie: Paulina Binkiewicz

Ewa Łobaczewska - dyplomowana aktorka scen muzycznych, absolwentka Państwowego Studium Wokalno-Aktorskiego w Białymstoku (tytuł nadany w 2015r. z wyróżnieniem) oraz Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku filologia angielska. Pierwsze kroki sceniczne stawiała w Białostockim Studiu Piosenki Jerzego Tomzika. Od 2014r. współpracuje z Gliwickim Teatrem Muzycznym gdzie kreuje rolę Marii Rainer w musicalu "Dźwięki Muzyki" (reż. M. Sartova) oraz występuje jako solistka w koncertach i widowiskach muzycznych. W 2015r. została laureatką prestiżowej nagrody teatralnej ZŁOTA MASKA 2014 w kategorii rola wokalno-aktorska (za rolę Marii w "Dźwiękach muzyki"). W tym roku została również nagrodzona przez Prezydenta Miasta Białegostoku za wybitne osiągnięcia artystyczne. W Teatrze Muzycznym w Poznaniu gra Emmę Carew w musicalu "Jekyll&Hyde" (reż. S. Gonciarz). Współpracuje również z Operą i Filharmonią Podlaską gdzie grała w spektaklu "Tango Surrealo, czyli nieaktualny przewodnik po miłości" (spektakl dyplomowy PSWA) oraz obecnie w musicalu dla młodych widzów "Kot w butach" (reż. B.Bielenia)  . Współpracuje gościnnie ze Studiem Accantus gdzie wykonuje piosenki z bajek i musicali. Laureatka konkursów wokalnych m.in. I Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Musicalowej im. George'a Gershwina. Uczestniczka wielu warsztatów i kursów m.in. Techniki Alexandra oraz aktorskiej techniki Stanforda Meisnera. Śpiewała u boku takich wykonawców jak Grażyna Łobaszewska, Maria Sadowska i Olga Bończyk.
Autor zdjęcia: Urszula Łobaczewska


Karina Komendera - pianistka, absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina oraz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Laureatka ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych. Nagradzana stypendiami Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydenta Miasta Bielska-Białej za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne. W 2007-2009 stypendystka Gold Country Piano Institute w Californii-USA. Jako solistka i kameralistka koncertowała na scenach w Polsce, Austrii, Włoszech, Rumunii, Litwie, Rosji, Szwajcarii, Norwegii, Japonii i USA. Solistka spektaklu „Chopin – an Impression”, w którym zadebiutowała w 2010r. na scenie Broadway La MaMa Theatre w Nowym Jorku. Pianistka orkiestry symfonicznej Opery i Filharmonii Podlaskiej, akompaniator i korepetytor wokalny. Saksofonistka Big-Bandu OiFP. Doktorantka. Wykładowca klas fortepianu i kameralistyki UMFC.
Autor zdjęcia: Michał Wojtysiak.


Jarosław Kozielski - aktor i wokalista, absolwent London College of Music. Ma na swoim koncie role w Teatrze w Oknie w Gdańsku ("ANTYgona", reż. Karol Prochacki), Teatrze Rampa w Warszawie ("Był dzień Wigilii...", "Zaczarowani", "W Cieniu", reż. Teresa Kurpias-Grabowska), Filharmonii Gdańskiej ("Wonderful Town", reż. Krzysztof Knurek) oraz Lawrence Hall w Londynie ("Dracula", reż. David Henson, "Bad Girls", reż. David Ashley).

Autor zdjęcia: Donovan Watson

 

Miejsce: Scena klubowa