MENU

REPERTUAR
Zobacz repertuar
16 czerwca piątek 2017

20:00
Wieczór z Musicalem
Feel the Magic w ramach OPOLSKIEJ NOCY KULTURY 2017

Wstęp bezpłatny
Bezpłatne zaproszenia do odbioru w kasie biletowej
w dniu koncertu od godz. 19:30.

Sylwia Banasik
Maciej Pawlak
oraz Adam Sychowski


Miejsce: Scena klubowa

 

Wieczór z musicalem to seria koncertów stanowiąca przegląd najpiękniejszych, najciekawszych i najdoskonalszych musicali, jakie kiedykolwiek powstały.

Podczas spotkań ukazujemy rozwój tego gatunku, poczynając od tytułów takich jak West Side Story, My Fair Lady, Hello Dolly!, Dźwięki Muzyki, poprzez spektakle, które od ponad 30 lat zachwycają widzów na całym świecie: Upiór w Operze, Koty, Nędznicy, Miss Saigon, a kończąc na najnowszych liczących się na Broadwayu czy West Endzie pozycjach, które zmieniły warstwę muzyczną współczesnego musicalu: Wicked,If/Then, Next to Normal.

Nie zabraknie także muzycznych niespodzianek oraz tytułów, które dopiero co wybrzmiały na zachodnich scenach.

Wyjątkowe spotkanie, poświęcone utworom z uwielbianych przez małych i dużych filmów z wytwórni Walta Disneya. To wspaniała, bajkowa podróż nie tylko dla widowni, lecz także  dla naszych solistów, których muzyczne pasje rozwijały się wraz z kolejnymi filmami animowanymi, sygnowanymi nazwiskiem ojca Myszki Miki. W kolorowym, pełnym humoru i ciepła programie usłyszymy utwory z najpopularniejszych disneyowskich filmów: Pocahontas, Król Lew, Mulan, Herkules czy Dzwonnik z Notre Dame, tych mniej znanych – Anastazja, Rogate Ranczo, Mustang z Dzikiej Doliny oraz najnowszych hitów wytwórni (Zaplątani, Frozen). Nie bylibyśmy jednak sobą, gdyby w koncercie nie pojawił się akcent broadwayowski. Oprócz piosenek filmowych zaprezentujemy zatem także songi z najlepszych musicali scenicznych, stworzonych na kanwie animowanych przebojów: Tarzan, Alladyn, Król Lew.

Sylwia Banasik - studiuje wokalistykę na kierunku jazz i muzyka estradowa w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. F. Chopina w Warszawie w klasie saksofonu. Laureatka programu telewizyjnego „Od przedszkola do Opola” (2004) oraz wielu konkursów wokalnych dla dzieci. W latach 2006-2011 występowała na deskach teatru Rampa, w musicalach Teatru Muzycznego Tintilo (pierwszo- i drugoplanowe role w spektaklach „Przygody Sary” (2006), „Obcy” (2008), „Świat Bastiana” (2009), „Zaczarowani” (2011). W 2011 roku zagrała w musicalu „C.A.S.T.I.N.G.” w reżyserii Maciejki Mazan. W 2012 roku zajęła I miejsce w Konkursie "Pamiętajmy o Osieckiej" w Sopocie oraz wyróżnienie na gali finałowej w Warszawie. Laureatka I miejsca w konkursie musicalowym ArtBem 2012. Zagrała Wednesday Addams w musicalu „Rodzina Addamsów” w Gliwickim Teatrze Muzycznym i kochankę Peróna w „Evicie” w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. Solistka internetowego Studia Accantus – jej wykonania utworów musicalowych i filmowych osiągają ponadmilionowe progi wyświetleń.

Maciej Pawlak – aktor i wokalista musicalowy. Debiutował w 2008r. tytułową rolą w musicalu „Pinokio” w Gliwickim Teatrze Muzycznym. Na scenie GTM występował jako Rolf Gruber w „Dźwiękach Muzyki”, Lucas Beineke w „Rodzinie Addamsów”, Lizander w spektaklu tanecznym „I Have a Dream” oraz w spektaklach „Hair”, „High School Musical”, „Tarzan”, „Footloose”, „The Beatles and Queen” i„Kot w butach”. Jako solista często pojawiał się na scenie tego teatru w koncertach i widowiskach (m. in. „Wampiry i Upiory”, „Karnawał latynoamerykański”, „Kiedy się miłość taka zdarzy”, „Oscarowe przeboje muzyki filmowej”). Współpracuje z teatrami muzycznymi w kraju. W Teatrze Rozrywki grał główną rolę Maxa Pollacka w musicalu „Our House”, w Krakowskim Teatrze Variété kreuje rolę Emmetta Forresta – partnera tytułowej „Legalnej Blondynki”, a w Teatrze Rampa w Warszawie można go zobaczyć w „Rapsodii z Demonem” z muzyką zespołu Queen (rola Kacpra oraz Prezentera TV) oraz w rock- operze „Jesus Christ Superstar” w roli Piotra. Gościnnie wystąpił z Teatrem A w dwóch megawidowiskach: „Exodus” (rola Szemy) oraz „Jonasz” (jako Król Niniwy). Koncertuje z orkiestrami i w kameralnych składach z repertuarem musicalowym oraz filmowym.

Adam Sychowski - Ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Jerzego Sterczyńskiego. Od 1997 roku nieprzerwanie realizuje koncerty edukacyjne Filharmonii Narodowej. Występuje także w spektaklach tematycznych Teatru Buffo, gdzie m.in. wspólnie z Januszem Stokłosą gra duety fortepianowe. Współpracował z Teatrem Komedia oraz orkiestrą Concentus Pro Arte, obecnie zaś występuje w spektaklach Teatru IMKA. Dokonał szeregu nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji Polskiej (m.in. muzyka do filmów Mój Nikifor i Plac Zbawiciela). Brał udział w produkcjach telewizyjnych „Róże Gali”, „Przebojowa Noc”, „Złota Sobota”, a także w pierwszym na świecie musicalu w 3D o Poli Negri Polita. Adam Sychowski współpracuje z wieloma instrumentalistami i wokalistami. Towarzyszył m.in. Gwendolyn Bradley podczas jej koncertów w Polsce oraz Roxanie Briban podczas uroczystego koncertu z okazji Dnia Narodowego Rumunii na Zamku Królewskim w Warszawie. Pianista kieruje także zespołem Intermezzo.