MENU

REPERTUAR
Zobacz repertuar
24 września niedziela 2017

18:00
Koncert z cyklu: Na dwa głosy
Wielcy Nieobecni: Michael Jackson i Marek Grechuta

Bilety: 20 zł


Koncert z cyklu „Na dwa głosy – Wielcy Nieobecni: Michael Jackson i Marek Grechuta”.


Na cykl ośmiu koncertów w wykonaniu duetów wokalnych, wywodzących się z prowadzonego od 1991 r. przez Jacka Mełnickiego Opolskiego Studia Piosenki, a obecnie występujących na polskich scenach teatralnych i musicalowych (wrocławski teatr „Capitol”, warszawska „Roma”, krakowskie „Variete”), składają się utwory pochodzące z repertuaru nieżyjących już wielkich artystów polskiej i światowej wokalistyki. Usłyszeliśmy już piosenki m.in. Janis Joplin, Andrzeja Zauchy, Raya Charlesa, Elli Fitzgerald, Franka Sinatry i Grzegorza Ciechowskiego.
Podczas szóstego już koncertu z cyklu „Na dwa głosy – Wielcy Nieobecni”  usłyszymy ponadczasowe przeboje, których twórcami i wykonawcami byli Michael Jackson i Marek Grechuta, a interpretować je będą Anna Malek i Łukasz Szuba.
Oczywiście w programie koncertu nie zabraknie tak lubianego przez publiczność „repertuaru obowiązkowego”, który zawsze stanowi pewną muzyczną niespodziankę i polega na spontanicznej prezentacji przez wokalistów trzech utworów, wybranych przez kierownika muzycznego każdego z koncertów, Jacka Mełnickiego z jego akompaniamentem na fortepianie akustycznym.


Ania Malek – tegoroczna absolwentka wrocławskiej szkoły musicalowej przy teatrze  „Capitol”. Skończyła studia z dziennikarstwa muzycznego, ale wciąż chce się rozwijać w tym kierunku. Występuje w zespole „inLove”, z którym spędza przynajmniej 1/3 życia w podróży. Oprócz tego jest wokalistką w zespole Soul City, który już niebawem będziemy mogli usłyszeć w nowym, autorskim repertuarze. Ania śpiewa także w Opole Gospel Choir, i jak sama mówi „to jedna z najpiękniejszych rzeczy jakie jej zostały w życiu dane”.


Łukasz Szuba - absolwent wokalistyki jazzowej Instytutu Jazzu PWSZ w Nysie oraz edukacji kreatywnej z medialną Uniwersytetu Opolskiego. Pedagog, Członek Opole Gospel Choir (razem z chórem współpracował m.in. z Mieczysławem Szcześniakiem, Grażyną Łobaszewską czy Markiem Bałatą) i zespołu Soul City (finaliści programu X-Factor) . Uczestnik The Voice of Poland. Kompozytor i autor tekstów. Założyciel i dyrektor artystyczny Opolskiego Jazz Centrum, którego  misją jest edukowanie i rozwijanie świadomości muzycznej młodzieży.

Wykonawcy:  Jacek Mełnicki – wokal, fortepian, Anna Malek – wokal, Łukasz Szuba - wokal