MENU

REPERTUAR
Zobacz repertuar
8 października niedziela 2017

13:00
Power of Melody
Zajęcia umuzykalniające dedykowane niemowlętom, dzieciom wraz z ich rodzinami.

Bilety 10 zł

godz. 10:00 (0-2 lata)
godz. 11:30 (3-6 lat)
godz. 13:00 (7-12 lat)

Miejsce: Klub Muzyczny

Bilety wstępu dotyczą wszystkich uczestników, zarówno dzieci, jaki i dorosłych. Udział opiekuna w zajęciach jest obowiązkowy.

CO WYRÓŻNIA Power of Melody ?

ZAŁOŻENIA
Program zajęć opiera się na założeniu, iż wszystkie dzieci są uzdolnione muzycznie. Poprzez realne doświadczenia muzykowania, a nie tylko wiedzę o muzyce, program wprowadza dzieci w świat tworzenia muzyki, a nie tylko biernego percypowania go. Kluczowy dla założeń programu jest fakt, iż małe dzieci uczą się najskuteczniej, naśladując swoje najpotężniejsze autorytety, jakimi są rodzice czy opiekunowie. To właśnie oni pokazują im jak aktywnie tworzyć muzykę - nawet jeśli nie są „uzdolnieni muzycznie”!

OCZEKIWANIA
Nie oczekujemy, że dzieci podczas zajęć będą siedzieć w miejscu. Mogą czuć się swobodnie!
Każde dziecko odkrywa muzykę we własny, wyjątkowy sposób.

ELEMENTY ZAJĘĆ
- wspólna gra na instrumentach perkusyjnych,
- wspólny taniec i śpiew (z wykorzystywaniem polskich melodii ludowych lub rytmów i pieśni z różnych kultur),
-wykorzystanie międzynarodowe e-learningowego programu Pomelody (piosenki w języku angielskim, szeroki zakres stylów muzycznych, tonacji, rytmów i pieśni  z różnych kultur, muzyka z płyt i śpiewana na żywo),
-wykorzystanie rekwizytów (chusty, folie, bum bum rurki, skrawki materiału, egg shakers, farby, pióra, balony, kamienie, bańki mydlane, sztućce itp.) do tańca i zabaw improwizacyjnych,
- mini koncerty z udziałem zaproszonych instrumentalistów (połączenie z prezentacją instrumentów w formie opowieści),
-warsztaty plastyczne - tworzenie własnych instrumentów z wykorzystaniem różnorodnych narzędzi typu folia, słomki, kamienie, piasek, balony, narzędzi kuchenne itp.