MENU

REPERTUAR
Zobacz repertuar
14 listopada wtorek 2017

19:00
40-lecie Zespołu Pod Budą
oraz Andrzej i Maja Sikorowscy z zespołem
BILETY WYPRZEDANE

Bilety 130 zł
Miejsce: Sala koncertowa
BILETY WYPRZEDANE

 

POD BUDĄ
Zespół wyłonił się w 1977 roku z krakowskiego kabaretu studenckiego o tej samej nazwie. Do dzisiaj dał kilka tysięcy koncertów w kraju i zagranicą (USA, Kanada, Australia, ZSRR), nagrał wiele płyt

( złote i platynowe) , znanych przynajmniej dwóm pokoleniom Polaków. Teksty i muzyka Andrzeja Sikorowskiego, także kompozycje Jana Hnatowicza tworzą niepowtarzalny i rozpoznawalny od pierwszego dźwięku charakter tej formacji.
 
Wystąpią:
Andrzej Sikorowski – śpiew, gitara, mandolina, prowadzenie koncertu
Anna Treter - śpiew, instrumenty klawiszowe
Marek Tomczy - gitary
Andrzej Żurek - gitara basowa
 
gościnnie:
Adam Niedzielin - instrumenty klawiszowe
Wojciech Fedkowicz – perkusja
 
Zespół Pod Budą obchodzi w tym roku 40 lecie istnienia. Czy będą race i fajerwerki,szampany, dyplomy, ordery? Chyba nie. Nagrodą za wytrwałość estradową są platynowe i złote płyty oraz wiernapubliczność, która wciąż nas oklaskuje.

Zresztą wszystko to, o czym śpiewamy dalekie jest od blichtru, szpanu, nie obliczone na tanią popularność. Impregnowani na mody i trendy śpiewamy w głębokim przekonaniu, że w tym oszalałym świecie dajemy komuś chwilę wytchnienia. 40 lat- ładna chwila.

31-03-2017 roku ukazał się najnowszyalbum 40 lat Pod Budą zawierający nagraniajakich dokonaliśmy w ciągu 40 latswojego istnienia. Utwory z tego albumuto nie tylko dorobek twórczy, ale takżekawałek życia każdego z nas. Jest z czegowybierać, bo piosenek uzbierało się przez latabardzo wiele.
 
Źródło: http://www.podbuda.pl/
Fot. Materiały prasowe zespołu