MENU

REPERTUAR
Zobacz repertuar
26 listopada niedziela 2017

18:00
Recital Zbigniewa Zamachowskiego
KONCERT ODWOŁANY

Bilety 80 zł
Miejsce: Sala koncertowa

KONCERT ODWOŁANY
Inforacja i zwrot biletów - kasa Filharmonii Opolskiej tel. 77 44 23 286

Spotkanie z piosenką aktorską w znakomitej interpretacji.
Nie tylko o miłości....tworzyli  i tworzyć będą Jerzy Wasowski, Jeremi Przybora, Wojciech Młynarski,  Włodzimierz Korcz, Jaromir Nohavica, Krzesimir Dębski...Ale czy to czas, by o wszystkich nazwiskach wybitnych twórców już teraz powiedzieć...?:) To raczej przedsmak tego, co poczujemy już niedługo, podczas zupełnie wyjątkowego wieczoru..Zwłaszcza, że wykonawca, który jest aktorem teatralnym i filmowym, zachwyca i porywa perfekcyjną techniką i kulturą wokalną. Sprawia, że jesteśmy nieustannie pod wpływem jego talentu muzycznego, ponieważ wykonywane przez niego piosenki pozostają na dłuuugo w pamięci.
Dowcipny, baardzo charakterystyczny, męski..lub po prostu jedyny i niepowtarzalny... ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI. Kochający scenę i publiczność, z wzajemnością niczym nieograniczoną:) W odsłonie zawsze dostępnej dla każdego z nas. Jego autorskie „Credo życiowe”, czy „Zamach na MoCarta” Teatru Syrena, oryginalne interpretacje piosenek znanych nam twórców, a przede wszystkim przebój radiowej „Trójki” - „Kobiety jak te kwiaty”, wykona podczas koncertu w Filharmonii Opolskiej. Klimat koncertu będzie tworzyć wraz z towarzyszącym mu świetnym pianistą, kompozytorem i aranżerem  ROMANEM HUDASZKIEM.
Oczekujemy na artystów i koncert razem z Wami. WYBITNE POSTACIE, WYKONANIE, PIOSENKA. Czy cokolwiek więcej jest nam potrzebne podczas pięknego jesiennego wieczoru?

Zbigniew Zamachowski
Utalentowany i jeden z najpopularniejszych aktorów swojego pokolenia. Autor muzyki i tekstów piosenek.
Urodził się w Brzezinach koło Łodzi. Jest absolwentem technikum i szkoły muzycznej. W filmie debiutował w 1981 roku rolą w Wielkiej Majówce Krzysztofa Rogulskiego. W teatrze zadebiutował w grudniu 1983. Dwa lata później otrzymał nagrodę za rolę Pianisty w przedstawieniu „Syn marnotrawny” (Łódź – III OPSDST). W tym samym roku ukończył studia na Wydziale
Aktorskim PWSFTiT w Łodzi. Jest laureatem Nagrody im.Stanisława Wyspiańskiego I stopnia za osiągnięcia aktorskie w teatrze i filmie oraz Nagrody im. Aleksandra Zelwerowicza – przyznawanej przez redakcję miesięcznika „Teatr” – za sezon 1992/1993, za rolę Wojnickiego w „Wujaszku Wani” Antona Czechowa w Teatrze Studio w Warszawie i tytułową w „Płatonowie” Antona Czechowa w Teatrze TV.
Grał między innymi w filmach Kazimierza Kutza ("Pułkownik Kwiatkowski", "Zawrócony", "Sława i chwała"), Krzysztofa Kieślowskiego ("Dekalog 10", "Trzy kolory: Biały") oraz Andrzeja Wajdy, Jacka Borowskiego, Macieja Wojtyszki, Filipa Bajona i Wojciecha Marczewskiego. Jego debiut w filmie to wspaniała rola Ryśka w "Wielkiej majówce" Krzysztofa Regulskiego z 1981 roku.
Jest laureatem licznych nagród krajowych (m.in. Wiktory '93 '96 i '97, Złota Kaczka '93 oraz dyplom mistrzowski – Nagroda im. prof. Aleksandra Bardiniego na XVIII Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu i międzynarodowych. Dwukrotnie otrzymał nagrodę za pierwszoplanową rolę męską na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.
W latach 1985–1997 występował w Teatrze Studio w Warszawie, od 1997 jest aktorem Teatru Narodowego. Występował gościnnie również na deskach Teatru Scena Prezentacje w Warszawie.
Aktor jest również wykładowcą piosenki aktorskiej w warszawskiej Akademii Teatralnej. Od kwietnia 2008 roku jest Członkiem Rady Fundacji Centrum Twórczości Narodowej. Jest honorowym mieszkańcem Brzezin.

Materiały: FestaProArte Impresariat Artystyczny