MENU

REPERTUAR
Zobacz repertuar
9 grudnia sobota 2017

19:00
WIECZÓR Z MUSICALEM
A Trip to the Library

Bilety 20 zł

Paulina Grochowska - wokal
Małgorzata Chruściel - wokal
Maciej Pawlak - wokal
Jacek Szwaj - fortepian
Julia Dota, Vanessa Siwy - Wyróżnione w dziedzinie artystycznej - "Marszałkowskie Talenty"

Mała wycieczka do biblioteki to zawsze świetny pomysł. Po pełnym grozy, listopadowym koncercie poświęconym czarnym charakterom, pora na wieczór z kocykiem i herbatą.  Swoje ulubione utwory z musicali inspirowanych literaturą światową zaśpiewają Paulina Grochowska, Małgorzata Chruściel, Maciej Pawlak. Przy fortepianie Jacek Szwaj. Usłyszą Państwo fragmenty takich spektakli, jak „Tajemniczy ogród”, „Wicked”, „Porgy and Bess”, „Jane Eyre” czy „Ragtime”, nie obędzie się oczywiście bez niespodzianek - specjalnie dla bibliofilów i fanów musicalu.


fot. Anita Świrek

Małgorzata Chruściel. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, specjalność wokalistyka jazzowa w klasie śpiewu dr Joanny Żółkoś-Zagdańskiej. Mimo młodego wieku pochwalić się może dużym doświadczeniem scenicznym. Śpiewała dla żołnierzy na wieczorze polskim w bazie wojskowej w Bośni i Hercegowinie, wraz z Wrocławską Orkiestrą Wojskową brała udział w koncercie "Świąteczny tele-most" dla żołnierzy przebywających w Afganistanie, a z Rzeszowską Orkiestrą Wojskową występowała dla Polonii w Budapeszcie. Jest często zapraszanym gościem Filharmonii Pomorskiej gdzie wystepuje z tamtejszą orkiestrą symfoniczną pod batutą Macieja Sztora, Zbigniewa Górnego, Bohdana Jarmołowicza czy Bernarda Chmielarza i innych. Od dwóch lat związana z Krakowskim Teatrem Variete. Można ją zobaczyć w spektaklu "Legalna Blondynka" w reżyserii Janusza Józefowicza oraz w "Variete Film Show" wyreżyserowanym przez Janusza Szydłowskiego. Zachwyciła widownię rolą Saraghiny w najnowszej produkcji Teatru Muzycznego w Poznaniu - „Nine”. Jest laureatką wielu konkursów wokalnych, między innymi bydgoskiego festiwalu na cześć Andrzeja Zauchy "Serca Bicie".

 


fot. Wojciech Stekla

Paulina Grochowska. Pochodzi z Łukowa. Absolwentka Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku (kierunek Jazz i muzyka estradowa) oraz Studium Wokalno - Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni. Aktorka musicalowa na stałe współpracująca z wieloma teatrami muzycznymi w Polsce: Teatrem Muzycznym w Gdyni, Teatrem Komedia w Warszawie, Teatrem Muzycznym w Toruniu oraz Teatrem Stefana Jaracza w Olsztynie. Występowała na wielu scenach w kraju i zagranica, m.in we Włoszech, Gruzji i Izraelu. Brała takze udział w programie The Voice of Poland, będąc w drużynie Thomsona i Barona. Jest zwyciężczynią 52. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, jednego z najbardziej prestiżowych festiwali w Polsce. Obecnie pracuje także jako korepetytor wokalny oraz jako lektor, podkładając głosy do reklam i gier komputerowych Wraz z zespołem pracuje nad własnym materialem. Występowała na wystawie światowej Milan Expo 2015, reprezentując z muzykami trójmiejskimi region Pomorza. W „Kobietach na skraju załamania nerwowego” w Teatrze Rampa kreuje świetnie przyjętą przez krytyków i widownię postać modelki Candeli.


fot. Paulina Binkiewicz

Maciej Pawlak – aktor  i wokalista musicalowy, związany z Gliwickim Teatrem Muzycznym (gdzie debiutował w 2008 r.), Teatrem Rozrywki w Chorzowie, Teatrem A, Krakowskim Teatrem Variete oraz Teatrem Rampa. Występuje zarówno w spektaklach musicalowych, jak i tanecznych. Ma na koncie pierwszoplanowe role w spektaklach „Rodzina Addamsów”, „Dźwięki Muzyki”, „Our House”, „Legalna Blondynka”, „Pinokio”, „I have a dream”  i liczne role drugoplanowe (m. in. „High School Musical”, „Hair”, „Tarzan”) . Od sezonu 2016/2017 będzie można oglądać do w „Rapsodii z Demonem” w Teatrze Rampa, gdzie gra również Piotra w spektaklu „Jesus Christ Superstar”. Współpracuje z orkiestrami jako koncertujący wokalista.