MENU

REPERTUAR
Zobacz repertuar
17 lutego sobota 2018

17:30
GALA FUNDACJI PIOTRA KLERA
Z OKAZJI 45-LECIA FIRMY KLER

 

Filip Pinczewski
Urodził się w 1993 roku w Kaliszu. Absolwent Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Jadwigi Kaliszewskiej, obecnie student fortepianu w klasie profesora Manfreda Wagner-Artzta i kompozycji w klasie profesora Reinharda Kargera na Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu.
Laureat nagród na konkursach kompozytorskich i pianistycznych. Do jego osiągnięć należą między innymi: Nagroda Specjalna na Forum Muzycznym w Warszawie, II nagroda na Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim im. W. Landowskiej w Warszawie, czy prestiżowe wyróżnienie „Distinguished Musician” na międzynarodowym konkursie IBLA Grand Prize we Włoszech.
Jego interpretacje, jak również wykonania kompozy¬cji można było usłyszeć w wielu krajach Europy takich jak: Hiszpania, Norwegia, Islandia, Malta, Łotwa, Węgry, Włochy, Austria oraz Niemcy.
Repertuar pianisty obejmuje kompozycje od baroku, po muzykę współczesną, a poza literaturą na fortepian solo, ważną częścią jego działalności koncertowej jest kameralistyka.
Oprócz prezentowania własnych kompozycji muzyk brał także udział w prawykonaniach utworów najnowszych współczesnych kompozytorów – w tym jemu dedykowanych.
Młody pianista i kompozytor jest współinicjatorem dwóch serii spektakularnych koncertów, odbywających się na terenie Wielkopolski: „Otwórzmy się na muzykę nową” oraz „Studenckie Kwadranse Muzyczne”.

Przemysław Winnicki
Ukończył z wyróżnieniem Krakowską Akademie Muzyczną w klasie fortepianu prof. Andrzeja Pikula. Piani¬sta jest zdobywcą nagrody Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie „Competition For Music Teachers” w Warszawie, w kwietniu 2013 r. Jest laureatem I nagrody Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Rzymie „Chopin – Roma 2011”. Zdobył II nagrodę na Międzynarodowym Konkursie pianistycznym na Ischii w czerwcu 2015 roku. Pianista jest finalistą kursu Pianistycznego Muzyki Słowiańskiej im. Stanisława Moniuszki w Mińsku (grudzień 2011), a także półfinalistą Między-narodowego Konkursu Pianistycznego im. I. J. Paderewskiego w Los Angeles (maj 2010). Przemysław Winnicki jest finalistą konkursu pianistycznego Fundacji Yamaha, który odbył się w lutym 2011 roku. W roku 2014 pianista został stypendystą Fundacji Piotra Klera.
Koncertował w Polsce, Szwecji, Hiszpanii, Niemczech, Francji, Austrii, na Białorusi, we Włoszech, w Irlandii, w USA. W latach 2009-2014 pianista wykonał serię 60 koncertów chopinowskich w Sali Koncertowej Krakowskiego Rynku.
Przemysław Winnicki ma na swoim koncie występy jako solista z wieloma orkiestrami, a w 2015 roku nagrał pierwszą solową płytę w legendarnym Studio S1 im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.
W latach 2012-2015 pianista był wykładowcą Kra¬kowskiej Akademii Muzycznej na wydziale wokalnym. Obecnie prowadzi aktywną działalność koncertową jako solista, a także z grupą operową „Sonori Entsemble”, z którą wykonuje ok. 50 koncertów rocznie. Wraz ze śpiewakiem operowym – basem Leszkiem Solarskim współtworzy kabaretowo-muzyczny duet „Opera na Wynos”.