MENU

REPERTUAR
Zobacz repertuar
7 kwietnia sobota 2018

19:00
Tango z Argentyny z polską duszą
Sanluistango oraz Magdalena Lechowska

Bilety 40 zł
Miejsce: Sala koncertowa

Sanluistango to formacja utworzona w 2006 roku, w prowincji San Luis w Argentynie. Zespół tworzą wybitni argentyńscy instrumentaliści i śpiewacy.
W 2016 roku Sanluistango został nominowany do USA Fox Music Awards w kategorii "Najlepsza inspiracja/ fuzja folkowa" za interpretację pieśni poety Roberta Maño „Nasza tradycja".
Repertuar zespołu opiera się na klasycznych tangach, milongach i walcach wielkich kompozytorów takich jak Anibal Troilo, Francisco Canaro, Astora Piazzolli i Osvaldo Pugliese. Pomiędzy 2008 i 2016 zespół odbył osiem udanych tras koncertowych, występując w najważniejszych teatrach Ameryki i Europy. Na scenie występuje dwunastu artystów, kótrych wspólna misją to granie i rozpowszechnianie tanga w każdym zakątku świata!
Sanluistango jest laureatem licznych prestiżowych nagród:
•    W 2009 roku zespół otrzymał Złoty Condor, najwyższe wyróżnienie wydane przez Międzynarodowy Festiwal Tanga, Fair Daract, San Luis, Argentyna.
•    W 2011 roku zespół otrzymał pierszą nagrodę w kategorii zespół instrumentalny i objawienie podczas Krajowego Festiwalu muzyki popularnej Baradero Argentyna
•    W 2012 roku, pierwsza nagroda w Narodowym Festiwalu Cosquín, Cordoba, Argentyna

Magdalena Lechowska to krakowianka wychowana w Ameryce Południowej, jedyna polska wokalistka śpiewająca jak rodowita Argentynka i wykorzystująca latynoską stylistykę w polskich tangach. Magdalena koncertuje z wielkim powodzeniem w całej Polsce, a jej interpretacje zyskały gorący aplauz publiczności. Brała udział między innymi na Festiwalu Magia Tanga w Brzegu, Puente del Tango w Krakowie oraz Festiwalu Polskiego Tanga w Warszawie. Tłumaczy także polskie tanga na hiszpański, sprawiając, że nasze rodzime tangowe kompozycje stają się przystępne również dla hiszpańskojęzycznych słuchaczy.

Skład zespołu:
Luciano Torres - bandoneón
Javier José Torres - śpiew
José Torres - gitrara, śpiew
Lina Maria Gómez - flet
Luis Leonardo Bascopé - gitara basowa
Magdalena Lechowska - śpiew

 Źródło: Materiały promocyjne Artysty.