MENU

REPERTUAR
Zobacz repertuar
27 kwietnia piątek 2018

19:00
MICHAŁ BAJOR
Od Kofty... do Korcza

Bilety 85 zł

Płyta Od Kofty... do Korcza, niejako podsumowująca kilkadziesiąt lat przygody aktora z piosenką, jest dwudziestą pozycją w jego dorobku nagraniowym (nie licząc pocztówki z 1973 roku). A skąd tytuł? Jak wyjaśnia sam Bajor: Kofta, bo między innymi od jego pięknych i poetyckich tekstów zaczęło się na poważnie moje śpiewanie; a Korcz, bo tak kapitalnie utrafił w moją muzyczną osobowość, że od dawna nosiłem się z zamiarem nagrania naraz jego muzycznych, dla mnie napisanych perełek.
Na repertuar jubileuszowego zestawu składają się najważniejsze utwory w muzycznym życiu wybitnego wokalisty - te o których wydanie od lat proszą fani, i do których jednocześnie on sam ma szczególny sentyment. Nagrane i zaaranżowane na nowo, przefiltrowane przez jego dzisiejszą dojrzałość, wrażliwość oraz świadomość emocjonalną i interpretacyjną, mogą z powodzeniem stanowić rodzaj klamry dla artystycznej drogi Bajora.

Chciałem się zmierzyć na świeżo ze sobą, dlatego nagrałem te piosenki na nowo. Nie jestem już tym rozwibrowanym chłopakiem z chłopięcą intuicją i czasami histerią, która się jednym podobała, a drugim nie. Jestem dojrzałym wykonawcą, który wie o czym śpiewa, wie co śpiewa – tłumaczył Michał Bajor.
Część piosenek, które znalazły się na płytach albumu to takie, do których wracam i wykonuję je na koncertach, a część gdzieś sobie leżała w szufladzie nie wykonywana od dawna. Wybór był trudny.
Jednym z utworów do których Michał Bajor powrócił jest piosenka Ogrzej mnie z muzyką Włodzimierza Korcza i Wojciecha Młynarskiego. Na płycie obok niej artysta umieścił, jak to nazwał odpowiedź na owe tango, piosenkę Głos ze słowami także mistrza Młynarskiego. Warto dodać, że to jedyna na nowej płycie artysty piosenka.

 

Źródło własne artysty.